قالب سپر جلو اتومبیل

قالب سپر جلو اتومبیل

با ارائه نمونه یا نقشه خود ، می توانیم از خدمات با کیفیت و متفکرانه برای شما قالب تهیه کنیم.
چت کن

جزئیات محصول

در سیستم سپر خودکار سپر جلو و سپر عقب وجود دارد. سه ماه قبل ، مشتریان ما از ما خواستند قالب سپر عقب را بسازیم ، ماه گذشته قالب به کارخانه خود رسید و شروع به تولید کرد. آنها تحسین می كنند كه قالب ما با طراحی خوب و با رنگ مناسب بسیار عالی است ، و محصول بدون هیچگونه فلاش و پیچش با بیرون زدگی صاف است. بنابراین آنها دستور دیگری از قالب سپر جلو را به ما می دهند.

Automobile Front Bumper Mold

مواد اولیه محصول سپر جلو

1. ترکیب مواد و عملکرد آن

برای برخی از قسمت های خارجی خودرو مانند سپر از مواد اولیه با PP + EPDM با درصد درصد پودر تالک استفاده می شود. PP کریستالی است با خاصیت خاصیت انعطاف پذیری خاص ، تحت تأثیر دمای قالب قرار می گیرد که می تواند قدرت محصول را فراهم کند. EPDM یک لاستیک است ، ترکیب با PP می تواند خاصیت کششی و خم شدن مواد را بهبود بخشد. پودر تالک می تواند استحکام مواد را افزایش دهد ، تا به خاصیت لازم برسد.

2. شرایط خشک کردن و قالب گیری مواد

برای مواد PP + EPDM ، در جذب آب مناسب نیست ، بنابراین درجه حرارت برای خشک کردن 80-100 ℃ ، با 2-4 ساعت است. و هنگام تهیه محصول ، معمولاً دمای ذوب بین 210 تا 260 ℃ و فشار تزریق حدود 100 کیلوگرم بر سانتیمتر است.

3. تأثیر مواد به رنگ روغن و خاصیت مونتاژ

در مورد نیروی اتصال رنگ روغن ، بستگی به توزیع مواد EPDM دارد ، که برای اطمینان از استفاده از رنگ روغن روی هر قسمت سطحی ، نیاز به یکنواختی EPDM روی سطح محصول دارند.

در مورد asemly محصول ، بستگی به انقباض مواد دارد. در ماده ، EPDM لاستیک است و انقباض گواهی را تحت فشار دارد. PP کریستالی است و در دمای مختلف سرعت سیستالیزاسیون متفاوت است ، همچنین باعث کوچک شدن می شود. بنابراین لازم است که تمام نکات را در نظر بگیرید ، و اندازه کوچک با کوچک شدن مشخص را پیدا کنید.


آنالیز قالبگیری جریان سپر جلو

طراحی محصول اطمینان حاصل می کند که قطعات طراحی شده از قالب باز هستند. اکنون شبیه سازی عناصر محدود از قالب تزریق ، نگه داشتن ، خنک کردن و تاباندن قطعات پلاستیکی با نرم افزار CAE (Moldflow، C-Mold، Z-قالب و غیره) می تواند هنگام بررسی قالب انجام شود ، ما به طور کلی گزارش آنالیز جریان قالب را ارائه می دهیم. برای بررسی امکان ساخت قالب با ساختار طراحی شده. جریان قالب اساساً شامل قسمتهای زیر می باشد:

1. تجزیه و تحلیل پر کردن

* زمان پر کنید

زمان پر شدن ، گسترش جبهه جریان مذاب را نشان می دهد که یک نتیجه مهم بسیار مهم است. هر موقعیتی در مورد محصول می تواند زمان ذوب به آن موقعیت را نشان دهد. با استفاده از نتایج زمان پر کردن ، می توانید مشکلات زیر را در فرآیند قالب گیری تزریق پیدا کنید:

شات کوتاه و تردید --- شات کوتاه به رنگ خاکستری ، کاملاً واضح نشان داده شده است ، و یک مورد وجود دارد که هیسترزیس اغلب هنگامی رخ می دهد که کانتور در منطقه کوچک متراکم باشد و در نتیجه شات کوتاه ایجاد شود.

بسته بندی بیش از حد --- در صورت ذوب شدن ابتدا حفره در مسیر جریان را در جهت مشخصی پر می کند ، ممکن است موردی حفظ شود و فشار بیش از حد باعث توزیع ناهموار محصول شود ، در نتیجه محصول از وزن طراحی خارج می شود ، مواد را هدر می دهد و جدی تر است. باعث ایجاد جنگ می شود.

* خط جوش

هنگامی که جبهه های جریان دو ذوب جمع می شوند ، یا جبهه جریان جدا می شود و جمع می شود ، یک خط جوش ایجاد می شود ، مانند ذوب که در امتداد سوراخ جریان دارد. هنگامی که اختلاف قابل توجهی در سرعت جریان وجود دارد ، یک خط جوش مانند جریان سریع در یک دیوار باریک ، یک جریان آهسته در یک دیوار نازک تشکیل می شود و ممکن است یک خط جوش در یک اتصال ضخیم تشکیل شود. خط جوش را می توان همراه با زمان پر یا نقشه های دما و فشار نمایش داد. کاهش تعداد نازل ها می تواند برخی از خطوط جوش را از بین ببرد ، تغییر موقعیت نازل یا تغییر ضخامت دیواره محصول می تواند باعث تغییر موقعیت خط جوش شود.

* تله های هوا

هنگامی که مواد همه جهات را به سمت گره جریان می دهند ، تله هوا ایجاد می شود. تله هوا در موقعیت واقعی خود نمایش داده می شود. هنگامی که تله هوا روی سطح فراق است ، می توان گاز را تخلیه کرد. در موقعیتی که تله های هوا وجود دارد ، شیار اگزوز باید روی قالب تزریق قرار گیرد. تله های هوا روی محصول باید از بین برود ، تغییر ضخامت دیواره ، موقعیت نازل و زمان تزریق محصول به از بین بردن تله های هوا کمک می کند.

* دما در جبهه جریان

درجه حرارت جریان جریان دمای متوسط است که در آن ذوب پلیمر گره ای را پر می کند. از آنجا که در مرکز بخش دما را نشان می دهد ، تغییر زیادی نمی کند. نقشه دمای جلوی جریان را می توان در رابطه با نمودار خط جوش استفاده کرد. درجه حرارت ذوب هنگام تشکیل خط جوش زیاد است ، کیفیت خط جوش خوب است (اولین جایی که خط جوش در یک بخش تشکیل می شود مرکز بخش است ، بنابراین اگر درجه حرارت جبهه جریان زیاد باشد ، مقاومت خط جوش معمولاً زیاد است ) تغییر در دمای نوک مذاب باید کمتر از 30F باشد. تغییر بیش از حد دما می تواند باعث تنش باقیمانده در قسمت شود و وجود تنش پسماند می تواند باعث پیچیدگی بخشی شود.

* فشار پایان پر کردن

پایان فشار پر کردن به مجموعه ای از داده ها تعلق دارد که یک ابزار مؤثر برای مشاهده تعادل توزیع فشار محصول است. از آنجا که فشار در انتهای پر کردن نسبت به تعادل بسیار حساس است ، اگر این بار فشار نقشه متعادل باشد ، محصول به خوبی متعادل می شود. توزیع نامتوازن فشار ممکن است باعث انقباض ناهماهنگ مواد محصول ، استرس باقیمانده بیشتر و حتی منجر به فشار کافی نگه داشتن یا فشار بیش از حد در برخی مناطق شود. حداکثر فشار مورد استفاده باید زیر حد فشار دستگاه تزریق باشد و بسیاری از دستگاههای تزریق دارای محدودیت فشار 140 مگاپاسکال (20،000 psi) هستند. حد فشار طراحی قالب تزریق ترجیحاً در حدود 100 Mpa (14،500 psi) است. اگر حد فشار دستگاه قالب گیری تزریقی مورد استفاده بالاتر از 140 Mpa باشد ، می توان بر این اساس محدوده طراحی را افزایش داد. حد فشار طراحی قالب تزریق باید تقریبا 70٪ حد دستگاه تزریق باشد. اگر تجزیه و تحلیل شامل سیستم گیت نیست ، حد فشار طراحی باید 50٪ حد دستگاه تزریق باشد.

2. تجزیه و تحلیل فشار

* بخش لایه منجمد

درصد لایه جامد کل فرایند محصول را از خنک کننده تا جامد شبیه سازی می کند. به طور کلی ، باریکترین قسمت ابتدا جامد شده و ضخیم ترین قسمت در نهایت جامد می شود. اگر مقدار درصد لایه جامد 1 باشد ، نشان می دهد که آن بخش کاملاً جامد شده است. درصد لایه جامد نتیجه داده های میانی است. رعایت زمان تحکیم محصول و نازل مفید است. اگر بعضی از مناطق نزدیک به نازل محکم شده باشند ، دور از نازل سرعت انقباض بالایی خواهد داشت. اگر ابتدا منطقه ضخیم تر شود و مسیر نگه داشتن فشار قطع شود ، منطقه ضخیم تر به طور موثری برگزار نمی شود. به طور معمول ، یک نقشه XY در یک مکان بحرانی (مانند نازل) ایجاد می شود تا تغییرات در درصد لایه جامد را مشاهده کند. به طور کلی ، درصد لایه جامد در انتهای پر شدن بیش از 80٪ برای قالب تزریق باز لازم است.

* فشار در محل تزریق: طرح XY

نمودار XY فشار موقعیت نازل تغییر فشار موقعیت نازل محصول در طی کل مراحل تزریق ، نگه داشتن فشار و خنک کننده است. گره نازل یک گره متداول برای مشاهده نقشه های XY دو بعدی است. با فشار XY از فشار موقعیت نازل ، تغییر فشار را می توان به راحتی مشاهده کرد. با تزریق ذوب به حفره ، فشار همچنان افزایش می یابد. در صورت فشار زیاد سنبله (معمولاً در انتهای پر کردن) ، این نشان می دهد که محصول به خوبی به تعادل نمی رسد ، یا سرعت جبهه جریان به دلیل کاهش قابل توجه در حجم مواد جلوی جریان افزایش می یابد.

* کاهش حجم

انقباض حجم به دلیل فشار نگه داشتن ، درصد کاهش در حجم قسمت است. انقباض حجم یک نتیجه داده متوسط است که تغییر در کوچک شدن محصول در حین نگهداری و خنک کننده را نشان می دهد. این نتیجه معمولاً استفاده نمی شود زیرا انقباض هنگام بیرون کشیدن ، انقباض حجم نهایی است. کاهش حجم در زمان بیرون کشیدن نتیجه مجموعه ای از داده های واحد است. کوچک شدن کل حفره باید یکنواخت باشد ، اما دستیابی به آن معمولاً دشوار است و با تنظیم منحنی نگهدارنده فشار ، سرعت انقباض می تواند یکنواخت باشد.

* فهرست سینک

فهرست سینک احتمال نسبی نشانگر سینک را بر روی محصول ، مقدار بالاتر ، احتمال بیشتری برای قرار گرفتن سینک یا دهانه نشان می دهد. انقباض حجم و ضخامت دیواره محصول در محاسبه شاخص سینک با هم استفاده می شوند. نقشه فهرست دندانه ها هنگام مقایسه سناریوهای مختلف ابزاری نسبی بسیار مفید است.

* نیروی گیره: طرح XY

نمودار فشار XY نیروی بستن ، موردی را نشان می دهد که کانون اتصال با زمان تغییر می کند. فشار بستن نسبت به پر کردن ملف ، نگه داشتن فشار و زمان تغییر فشار / کنترل فشار بسیار حساس است. تعدیل جزئی این پارامترها باعث ایجاد تغییر در نیروی claming می شود. حداکثر نیروی بستن نباید از نیروی بستن حداکثر دستگاه قالب گیری تزریقی استفاده شده برای بخش محصول تجاوز کند.

3. تجزیه و تحلیل صفحه / جنگ

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل warpage توسط کارخانه قالب پلاستیک به چهار دسته تقسیم می شود: تغییر شکل کلی ، تغییر شکل ناشی از عوامل خنک کننده ، کارخانه های کوچک شدن و جهت گیری مولکولی. هر نوع تغییر شکل بیشتر در سه جهت X ، Y و Z به بیشتر تغییر شکل و اجزای تشکیل شده تقسیم می شود. عامل اصلی تأثیرگذار بر محصول باعث کاهش تولید مواد به جای خنک کننده کافی ، جهت گیری مولکولی و سایر عوامل می شود.

4- تجزیه و تحلیل دما

* دمای سطح محصول (دما ، قسمت)

دمای سطح قالب باید نزدیک به مقدار تعیین شده باشد ، توزیع باید یکنواخت باشد و تغییر نباید از 30F تجاوز کند.

* اختلاف دما بین محصولات نر و ماده (اختلاف دما ، قسمت)

اختلاف دمای قالب نباید از 20F تجاوز کند ، در غیر این صورت ممکن است باعث ایجاد جنگ شود.

انتخاب یک نتیجه --- زمان پر کردن برای مرجع خود:اطلاعات تماس قالب سپر جلو

درخشش

ایمیل: sales1@aoxumoulds.com

Mob / Whatsapp: +86 157 5766 8880

کارت-1_ 看图

Hot Tags: قالب سپر جلو اتومبیل ، چین ، تولید کنندگان ، تایژو ، کارخانه ، سفارشی ، فله ، کیفیت بالا ، کم هزینه

پرس و جو

You Might Also Like