درب پانل خودرو قالب تزریق بزرگ

درب پانل خودرو قالب تزریق بزرگ

سایز محصول: 1042.3*597.5*89.8mm; فولاد قالب: 718; Cavity No.: 1+1; اندازه قالب: 1780*1050*1342mm; وزن قالب: 18tons; نیاز به سطح: براق بالا, با بافت; سیستم دونده: دونده داغ با 10 امتیاز دریچه سوزن; ساختار کشیدن هسته: نوار خارج کننده زاویه;
چت کن

جزئیات محصول

پانل درب خودرو، مهم ترین بخش از قطعات داخلی خودرو است، که به front & back، left & right تقسیم شده و در داخل درب خودرو قرار دارد. با توجه به نوع خودروی مختلف معمولاً دو در یا چهار در وجود دارد که همگی سیستم پانل درب نامیده می شوند. در زیر یک قالب پانل درب برای ماشین مرسدس بنز قرار دارد.

مشخصات قالب:

Door Panel Automotive Large Injection Mold

مواد اولیه: PP+EPDM

کوچک شدن: 1.011

سایز محصول: 1042.3*597.5*89.8mm

فولاد قالب: 718

حفره شماره: 1+1

اندازه قالب: 1780*1050*1342mm

وزن قالب: 18 تن

سطح مورد نیاز: براق بالا, با بافت

سیستم دونده : دونده داغ با 10 امتیاز شیر سوزن

ساختار کشیدن هسته: نوار خارج کننده زاویه


مواد اولیه با EPDM

الاستومر EPDM یکی از انواع جالب تر لاستیک است. از نظر شیمیایی با نام اتیلن پروپیلن دینه لاستیک مونومر شناخته می شود، دارای صفات زیادی است که ویژگی الاستومرهای معمولی هستند، مانند مقاومت در برابر اشک، مقاومت کششی بالا، و یک مجموعه فشرده سازی پایین. ویژگی منحصر به فرد EPDM در توانایی خود را برای مقاومت در برابر تخریب ناشی از عوامل هوازدا مانند اشعه ماوراء بنفش و ازن یافت می شود. علاوه بر این، در برابر مواد قطبی و بخار نیز بسیار مقاوم است. خواص فوق، همراه با دیگر صفات معمولی، برای لاستیک مقاوم در برابر آب و هوا کامل را.

متخصصان صنعت در بام، خودرو، و دیگر برنامه های کاربردی از لاستیک ورق EPDM برای تولید اجزایی استفاده می کنند که می توانند از طریق شرایط در فضای باز انجام دهند و آخرین بار. این الاستومر محاکمه شده و واقعی برای هوازش است.

بنابراین در هنگام تولید پانل درب، معمولاً مواد EPDM را اضافه می کنید تا کشش افزایش یابد.


بخش طراحی قالب

برای چنین قالب بزرگی، بنابراین طراحی بسیار مهم است، اگر پایه(طراحی) اشتباه باشد، هر مرحله بعد خطا را ترکیب خواهد کرد.

1. محصول مورد نیاز در سطح

3

*نیاز بالا در ظاهر، باید بافت وجود دارد، اجازه نمی دهد به نقطه، علامت دروازه، حتی علامت کوچک شدن، علامت قالب، فلش، و غیره در سطح خارج

*محصول نیاز به بافت، و طراحی برای زاویه پیش نویس در سطح خارج (صورت) باید معقول (معمولا بیش از 5 درجه)

*ساختار پیچیده است، سطح نیاز به پایان بالا، سمت داخلی نیاز به 12 زیر برش

2. سیستم گیت

این قالب از دونده داغ با دریچه توالی ۱۰ امتیازی، ۵ چپ و ۵ راست استفاده می کند. از آنجا که مواد اولیه (PP+EPDM) در نقدینگی خوب است، طراحی برای دامنه دونده باید گسترده تر باشد، اما طول از sprue به لبه محصول باید کمتر از 60mm، نمی تواند بیش از 100mm برای جلوگیری از از دست دادن بر روی مواد است. مهم ترین پونیت این است که اجازه ندارد در ظاهر خارج خط قالب داشته باشد، بنابراین دریچه توالی ۱۰ امتیازی می گیریم، و از سیلندر روغنی برای کنترل باز و نزدیک شدن اسپرو ۱۰ برای رسیدن به این هدف استفاده می کنیم.

3. سمت هسته کشیدن مکانیسم

این ساختار مهم ترین طراحی در این قالب است. با هدف 12 زیر برش در سمت داخلی, این قالب با استفاده از زاویه ejector blcok هسته کشیدن ساختار. در هنگام طراحی، باید در نظر بگیرید برای جلوگیری از وضعیت قطعات به دنبال بلوک خارج شدن زاویه.

4. سیستم کنترل دما

سیستم کنترل دما بر زمان قالب گیری و کیفیت محصول تأثیر خواهد داشت. برای این قالب، ما ۱۲ مجموعه آبراه داخل و خارج را روی هر دو حفره و صفحه هسته طراحی می کنیم و جهت با جریان مواد یکسان است. برای کنترل دما، ما طراحی "wateway مستقیم + آبراه تمایل + چاه آب" این فرم ترکیب. آگهی های این فرم یکنواختی خنک کننده، زمان قالب گیری کوتاه و قطعات با کیفیت بالا، به طور گسترده ای در قطعات خودرو داخلی و بیرونی خودرو استفاده می شود که نیاز به کیفیت بالا و ظاهر خوب دارند. همانطور که در زیر تصویر نشان می دهد:

4

5. سیستم هدایت

در قالب تزریق قسمت خودکار، به دلیل اندازه بزرگ و الزامات بالا در سطح و اندازه، طراحی برای سیستم راهنما نیز سخت گیرانه است. این قالب از یک سنجاق راهنما در هر گوشه با موقعیت یابی ریز چهار درجه ۱ استفاده می کند. همانطور که برای طول بوش راهنمای, اگر لغزنده وجود دارد, بوش باید 30mm بالاتر از بالاترین نقطه صفحه, و یا ارتفاع باید 20mm بالاتر اگر سیلدر در ساختار وجود دارد, در غیر این صورت قالب آسیب خواهد دید.

6. هوا سیستم تهویه

برای قالب قسمت خودکار، سیستم تهویه هوا مهم است. اگر طراحی تهویه هوا غیر معقول، محصول پر نخواهد بود و به نظر می رسد به دام انداختن هوا، اخراج unsmooth، حتی محصول سوخته زمانی که به دام انداختن هوا جدی است. بنابراین برای طراحی تهویه هوا، باید به نقاط زیر توجه داشته باشد:

*بهتر است برای پیدا کردن در گوشه بین جریان مواد قسمت پایان و قطعات

*ترجیح می دهند به طراحی بر روی صورت مشترک، چرا که آن را آسان برای تمیز کردن فلش


پردازش قالب و مونتاژ

علاوه بر ساختار مطلوب و تحمل های معقول در طراحی قالب، ماشینکاری بخشی و مونتاژ قالب بحرانی است. بنابراین انتخاب دقت ماشینکاری و روش های پردازش کاملاً غالب در ساخت قالب است.

خطای ابعادی یک محصول قالب شده عمدتاً از قسمت های زیر تشکیل شده است:

1. خطای ساخت قالب است در مورد 1/3

2. خطا ناشی از سایش قالب در حدود 1/6

3. خطا ناشی از کوچک شدن ناهموار از قطعات قالب شده است در حدود 1/3

4. خطا ناشی از کوچک شدن ناهماهنگ از پیش تعیین شده و کوچک شدن واقعی در حدود 1/6 است.
خطای کل = (1) + (2) + (3) + (4)

بنابراین برای کاهش خطای ساخت قالب ابتدا باید دقت ماشینکاری را بهبود بخشید. با استفاده از ماشین آلات CNC، این مشکل به خوبی کنترل شده است.

علاوه بر این، برای جلوگیری از خطای ناشی از سایش و تغییر شکل قالب، در قالب با دقت پردازش بالا و خروجی محصول بزرگ، باید قطعات کلیدی مانند حفره و هسته را فرو نشاند. در قالب های متوسط و بزرگ، به منظور صرفه جویی در مواد و تسهیل پردازش و حرارت دهی، طراحی قالب باید تا حد امکان باشد.

به منظور حل خطای ناشی از کوچک شدن ناهموار بخش قالب شده و ناهماهنگی بین کوچک شدن از پیش تعیین شده و کوچک شدن واقعی، یک سوم تحمل محصول به طور کلی در ساخت قالب انتخاب می شود و هدف از تحمل ساخت قالب ترک یک فرایند قالب دهی آینده است. اتاق تنظیم بزرگ برای حل خطای ناشی از فرایند قالب ریزی.


قالب سعی کنید و بخش حمل و نقل

برای خطای ناشی از ناهماهنگی بین کوچک شدن از پیش تعیین شده و کوچک شدن واقعی، همواری تخریب، و اثر خنک کننده، به ویژه تأثیر اندازه، موقعیت و شکل دروازه بر دقت و ظاهر محصول، باید توسط حالت کارآزمایی آزمایش شود. بنابراین حالت آزمون گامی ضروری در تأیید صلاحیت قالب و انتخاب فرایند قالب گیری مطلوب است.

در حین آزمایش عکس می گیریم و ویدئو را برای چک کردن ضبط می کنیم. بعدها ارسال نمونه ها توسط نشنال اکسپرس برای مشتریان برای بررسی کیفیت و اندازه نمونه ها. اگر نمونه خوب ن باشد، آن را تجدید نظر می کنیم و دوباره آزمایش می کنیم تا نمونه چاهی داشته باشد. اگر نمونه ای که ساختیم خوب باشد، برای حمل و نقل آماده می شویم.


Taizhou Huangyan Aoxu Mould Technology Co., Ltd

شرکت آوکسو مولد در سال ۲۰۰۳ ساخته شد که حدود ۶۰㎡ را اشغال می کند و حدود ۵۰ کارگر دارد، یک کارخانه خصوصی با تمرکز بر تحقیقات بخش قالب، طراحی، ساخت و تولید قطعات پلاستیکی است.

در آغاز، آوکسو قالب متخصص در قالب های خانگی، قالب های صندلی/مدفوع، قالب های جعبه ای و غیره بود و ارتباط خوبی با بسیاری از شرکت های معروف مرتبط در خارج و خارج از کشور برقرار کرد. امروزه، ما شانس خوبی برای ورود به منطقه قالب بخش خودرو با کمک و پشتیبانی مشتریان BR ما است. در حال حاضر ما تجربه زیادی در ساخت قالب های بخش خودرو و در نتیجه درک آنچه مهم است برای اطمینان از کیفیت محصول و زندگی قالب به دست آورد.

به منظور پاسخگویی به نیاز بالاتر، آوکسو به تدریج نزدیک به سه میلیون دلار برای خرید ماشین های پیشرفته سرمایه گذاری کرده است که می تواند دقت را تا حد زیادی بهبود بخشد، در عین حال صرفه جویی در هزینه نیروی کار بسیار و کاهش زمان سرب قالب.

دنبال "صداقت، عملگرایی، نوآوری، توسعه" به عنوان روح شرکت، Aoxu استقبال دوستان در سراسر جهان به بازدید و انتظار مشارکت برای درخشان متقابل است.

اگر شما هر گونه علاقه به شرکت ما، شما می توانید شاین تماس بگیرید برای دریافت اطلاعات دورتر. (ایمیل: sales1@aoxumouls.com) (تلفن: +86 157 5766 8880)

1 (2)


Hot Tags: درب پانل خودرو قالب تزریق بزرگ، چین، تولید کنندگان، Taizhou، کارخانه، سفارشی، فله، با کیفیت بالا، کم هزینه

پرس و جو

You Might Also Like