قالب جیبی پلاستیکی قالب برای لوازم جانبی درب اتومبیل

قالب جیبی پلاستیکی قالب برای لوازم جانبی درب اتومبیل

کلیه قالب های عرضه شده توسط شرکت ما دارای مشخصات زیر می باشد: دقت بالا ، عمر طولانی ، چرخه تولید کوتاه ، تحویل سریع و قیمت مناسب. از پروژه قالب خود استقبال می کنید
چت کن

جزئیات محصول

طراحی قالب جیبی نقشه درب اتومبیل:

به عنوان محصول داخلی خودرو ، محصولات جیب نقشه درب از نظر ظاهری دارای الزامات بالایی هستند.

معمولاً برای بافت درخواست می شود. بر روی محصول ، نمی توان خط جوش ، علامت سفیدی رنگ ، علائم انقباض و تغییر شکل را نشان داد. در زیر نکاتی برای طراحی قالب جیب درب اتومبیل آورده شده است.

1. معقول پایه قالب جیب نقشه درب ، برای اطمینان از قدرت قالب و طول عمر قالب.

2. حتی سیستم خنک کننده ، توزیع آب خنک کننده تا حد ممکن و همچنین برای قطر بزرگ بهتر است.

3. بیرون کشیدن مناسب و بی خطر. طبق معمول ، قالب های جیبی نقشه درب برای خودروها دارای پین های مخصوص بیرون کش هستند. به منظور جلوگیری از تغییر شکل محصول ، ما تعادل تخلیه و تنظیم مجدد را در نظر می گیریم.

4- سطح تقسیم معقول با توجه به راحتی در تهیه و مونتاژ قالب جیب نقشه درب.

5. کار از تجزیه و تحلیل جریان قالب ، معمولا محل دروازه وضعیت علامت جوش را تحت تاثیر قرار ، برای انتخاب یک مکان صحیح ، بسیار مهم است.

Plastic Map Pocket Mold For Car Door Accessory


ابزار قالب قالب جیبی درب اتومبیل:

فقط تجهیزات ابزار دقیق و تکنسین ابزار خوب می توانند نتیجه خوب قالب را به ارمغان بیاورند.

برای ابزار قالب قالب جیب درب ، دقت بالا بسیار مهم است.

قالب Aoxu برای بهبود ماشین آلات تولید ابزارهای جدید سرمایه گذاری می کند تا از این طریق قالب توسعه یابد. آنها مرکز فرزکاری فیدیا با کارایی بالا هستند و در زیر مدل آورده شده است:

5 محور: 3000X1600X1200

3 محور: 1500X1000X750

3 محور: 1000X650X450

علاوه بر این ، بعد از هر مرحله ابزار ، بازرسی را بر روی CMM انجام می دهیم که از شش گوش است.


استاندارد کشویی قالب تزریقی و استاندارد آسانسور

1. استاندارد طراحی کشویی قالب تزریق مکانیکی (به نقاشی S2-1 و S2-2 مراجعه کنید)

2

* کلیه سطح خاموش باید در جهت حرکت کشویی دارای حداقل سه درجه پیش نویس باشد. هر زاویه خاموش شدن کمتر از سه درجه باید دارای تأییدیه کتبی مشتری باشد.

* در هر طراحی کشویی که بیش از هفت اینچ طول باشد ، به دو پین زاویه ای نیاز خواهید بود ، برای همه کشویی های طولانی یک راهنمای سفت تر مرکز را در نظر بگیرید.

* بین پین های زاویه و گوه عقب باید حداقل سه درجه اختلاف وجود داشته باشد.

* سطح گوه عقب کشویی باید دارای یک برنز لایه ای (ترجیحی) یا صفحه پوششی استیل 0-1 باشد تا امکان تنظیم و برای حفظ سطح سایش فراهم شود.

* گوه سایش باید برای مقاومت در برابر فشار تزریق با پشتیبان گیری از کل سطح قالب طراحی شود. برای تمام سطح قالب ریزی های بزرگ باید یک طراحی دو گوه در نظر گرفته شود.

* هنگام کشویی در حالت عقب باید حداقل جابجایی 0.2 "(ترجیح 0.37") بین جزئیات کشویی و قسمت قالب ریزی شده وجود داشته باشد.

* بدون تأیید کتبی مشتری ، هیچ تزریق زیر جزئیات کشویی وجود ندارد. اگر مشتری از جزئیات اجزای کشویی اجکتور را بپذیرد ، سوئیچ های حد مجاز باید هم سیستم جلوگیرنده و هم عقب سیستم اجکتور را ثبت کنند.

* کشویی که قسمت های بزرگی را به شکل بزرگ ایجاد می کند باید دارای خنک کننده کافی باشد. درج زیرکشت قالب Max را برای خنک کردن جزئیات سخت در نظر بگیرید.

* تمام جزئیات دنده عمیق باید برای تهویه زیر درج شود.

* درمورد صورت کشویی اسلایدی بهار را برای تمام جزئیات دیواره های بلند یا عمق در نظر بگیرید.

* از قفل های کشویی برتر برای حفظ وزن کافی می توان برای حفظ کشویی در حالت عقب استفاده کرد.

* کشویی با چهره های صاف که حفره را در جهت حرکت کشویی درگیر می کند ، باید از چشمه های صورت یا بیرونی برای جلوگیری از گاز گرفتن استفاده شود. در طراحی های دارای کشویی روی "TOP" قالب ، از طرح های بهاری سوار شده یا بیرونی به جای قفل های کشویی برتر استفاده می شود.

* حداقل ماده سختی 6 نقطه ای (RcC) بین ماده gib و مواد کشویی وجود داشته باشد.

* طول پای کشویی باید 50٪ از ارتفاع کلی کشویی باشد.


2. استاندارد کشویی قالب تزریق هیدرولیک

3

* کلیه استانداردهای طراحی کشویی مکانیکی نسبت به خاموش کردن ، قالب ریزی و سطح خنک کننده در طرح های کشویی هیدرولیکی اعمال می شود.

* از سیلندرهای هیدرولیک سری 2-H Parker استفاده خواهد شد. انتخاب اندازه سوراخ سیلندر و سبک نصب سیلندر با اندازه کشویی ، میزان سطح قالب ریزی (فشار تزریق) و دنباله کشش و تنظیم هیدرولیکی تعیین می شود. با استفاده از استایل جابجایی PARKER "J" یا "JB" به دلیل کاهش فشار در فشار استفاده نکنید.

* در مواردی که میله کشویی مستقیماً به بدنه کشویی پیچ خورده باشد ، اطمینان حاصل کنید که آپارتمان های آچار به راحتی برای مونتاژ قابل دسترسی هستند ، از استوانه دو میله استفاده کنید.

* برای اتصال قسمت انتهایی میلگرد سیلندر به نوار لغزنده می توان از اتصالات به سبک "T" استفاده کرد (به نقاشی S2-3 مراجعه کنید).

* مگر در موارد دیگری که توسط مشتری مشخص شده باشد ، از سوییچهای مجاور حالت جامد پارکر "EPS" استفاده کنید.


3. استاندارد طراحی آسانسور قالب تزریق (به نقاشی S2-4 مراجعه کنید)

4

* هر زمان ممکن باشد از سیستم ترقی پیشرفته Unilifter Round Core Blade Undercut Release با جزئیات استاندارد پیشرو سر یا جزئیات سر تولیدی سفارشی که با یک رولپلاک نورد ، به قسمت میله مونتاژ نگه داشته می شود ، استفاده کنید. کلیه دستورالعملهای کاربردهای مترقی باید رعایت شود.

* طراحی سر آسانسور باید حداقل 3 درجه خاموش داشته باشد.

* حداکثر زاویه قابل قبول برای سفر آسانسور 11 درجه بدون ملاحظات طراحی خاص است.

* یک پد .003 "یا .005" را در بالای آسانسور قرار دهید تا از "کشیدن" قسمت جلوگیری شود.

* بیشتر قطعات تمایل به "سوار شدن" با بالابرها دارند (باقیمانده بر روی جزئیات تشکیل شده توسط آسانسور) ، که باعث نمی شود قسمتها از بین نروند. در شرایطی که هیچ جزئیات / دیواره های جانبی برای نگه داشتن قطعات وجود ندارد ، در نظر بگیرید که می توانید پین های اجکتور را به قسمت دیوار بکشید و / یا جزئیات "گیربکس" را به چهره بیرونگیرها اضافه کنید. پست های راهنمای قالب نیز می تواند در نظر گرفته شود ، اما باید توسط مشتری تأیید شود.


تماس با شاین

1 (2)

Hot Tags: قالب جیبی پلاستیکی برای لوازم جانبی درب اتومبیل ، چین ، تولید کنندگان ، تایژو ، کارخانه ، سفارشی ، فله ، کیفیت بالا ، کم هزینه

پرس و جو

You Might Also Like