قالب هوایی کامپوزیت

قالب هوایی کامپوزیت

قالب کامپوزیت هوافضا تمام طراحان بطور مداوم آموزش داده می شوند&در آخرین نرم افزارها و سطح انتشار به روز می شوند.
چت کن

جزئیات محصول

قالب هوایی کامپوزیت

کامپوزیت ها همه کاره هستند ، هم برای کاربردهای ساختاری و هم برای اجزای سازنده ، در کلیه هواپیماها و فضاپیماها ، از هواپیماهای مسافربری ، هواپیماهای جنگنده و شاتل فضایی استفاده می شوند.

ما می توانیم به بسیاری از محصولات که شامل موارد زیر می شود اما محدود نمی شود:

کشتی راش استارمجامع بال

تیغه های روتور هلیکوپتر پروانه های چوبی و محفظه های ابزار

Bulkheads Waring spars

ظروف حمل و نقل هوایی دسترسی به دریچه های دسترسی

اجزای ماهواره ای قطعات راه اندازی وسایل نقلیه را راه اندازی می کنند

ساختارهای لانه زنبوری بر روی سیلندرهای هیدرولیک غلبه می کنند

مخازن تحت فشار بیش از حد زخم

لوله نازک برای دیوارها و هواپیماها و ماهواره ها

11


ترکیبات قالب ورق

ترکیب قالب ورق (SMC) در درجه اول در قالب فشرده سازی استفاده می شود. SMC&# 39؛ s برای قالب گیری طیف گسترده ای از قطعات از بسیار کوچک تا بسیار بزرگ ، از صفحه تخت تا اشکال بسیار پیچیده مناسب هستند. فرآیند تولید SMC اجازه می دهد تا درصد شیشه از {1}} to تا 2 {}} to در ماتریس گنجانیده شود. طول شیشه همچنین می تواند تا {3}&به نسبت افزایش یابد. در مقابل BMC که ممکن است بین 4} 4} {/ {5}&range باشد. و {4}} / 2 &به نقل از ؛. SMC همچنین امکان رشته یا مات مداوم را ارائه می دهد. SMC&# 39؛ s در طیف گسترده ای از رنگ ها قرار دارد و اغلب می تواند با هم هماهنگ باشد. SMC ها از نظر مقاومت فیزیکی ، حرارتی ، شعله ای و مقاومت شیمیایی بسیار خوبی هستند.

در اصل ، SMC ترکیبی از رزین پلیمر ، پرکننده های بی اثر ، تقویت کننده فیبر ، کاتالیزورها ، رنگدانه ها ، تثبیت کننده ها ، مواد ترشح کننده و ضخیم کننده ها است. ساخت SMC یک فرایند مداوم درون خطی است. اجزای اصلی مایعات و مواد جامد (رب) به صورت انبوه مخلوط شده و به طور مداوم بر روی سطح یک فیلم حامل / سد اندازه گیری می شوند و سطح فیلم را می پوشانند. دو ایستگاه اندازه گیری با تصویر آینه به طور همزمان کار می کنند. سپس یکی از فیلم های حامل روکش دار با الیاف خرد شده لایه بندی می شود. میزبان} {2، ، آمپر&را بچسبانید. فیبرها سپس در بخش تراکم جمع می شوند ، جایی که اجزای لایه لایه مانند ساندویچ در یک ورق مرکب همگن ورز می شوند. سپس این ورق در یک ظرف قرار می گیرد و در یک محیط کنترل شده که بلوغ در آن اتفاق می افتد ، در مسیر خود به سمت ویسکوزیته مشخص قرار می گیرد.


مزیت مواد SMC

service {0}} عمر طولانی.

product {0}} این محصول می تواند انواع مختلفی از رنگ های روشن و روشن داشته باشد.

On {0}} قالب ریزی و سازه روی قطعه ، طراحی محصول بدون درز مشترک ، از نظر ایمنی یا راحتی رضایت بخش است.

{{0} محدودیتی در اندازه و شکل محصول وجود ندارد.

combination {0}}. ترکیب سریع و سبک است.

Its {0}} محصولات آن را می توان در مقیاس بزرگ تولید کرد.

کامپوزیت SMC مخفف ترکیب قالب ورق است. مواد اولیه اصلی از GF ، UP ، MD و مواد افزودنی مختلف تشکیل شده است. این نخستین بار در اوایل {{0} in در اروپا ظاهر شد ، و در حدود 1} {States ، ایالات متحده و ژاپن این روند را توسعه دادند. در اواخر سال {{2 lines ، چین خطوط تولید پیشرفته SMC و فرآیندهای تولید را معرفی کرد.

unnamed


نیازهای اساسی

GG gt؛ Press Machine>؛ قالب

GG gt؛&g Periphery؛ اتوماسیون


فرآیند قالب گیری فشرده سازی

GG gt ؛ برش SMC Charge> ؛ قرار دادن SMC در قالب داغ

GG gt ؛ قالب گیری فشرده سازی> ؛ قالب ریزی و سازه ای

GG gt ؛ در صورت لزوم ، در دستگاه خنک کننده از بین برود ، از بین برود و رفع شود


طراحی هر دو برای کامپوننت& ؛. قالب

با همکاری تیم طراحی&# 39؛ تجربه ترکیبی بیش از {1}} سال ، ما در فرآیندهای مهندسی طراحی ، با استفاده از قوی ترین بسته های نرم افزاری طراحی / 2}} و میزهای کاری برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود. از اجزای جزئی تا کاربردهای مهم ساختاری.

ما به جدیدترین ایستگاههای کاری بالا و زیرساخت های سرور مجهز شده ایم تا کارهای طراحی را انجام دهیم.

خدمات طراحی ما شامل می شوند

GG gt؛ نسل مفهوم>؛ طراحی محصول>؛ مهندسی معکوس

کاهش هزینه محصول

DFMA (طراحی برای تولید آمپر GG؛ مونتاژ)>؛ VE (مهندسی ارزش)>؛ VA (تجزیه و تحلیل ارزش)

تجزیه و تحلیل طراحی

FMEA (تحلیل اثرات حالت عدم موفقیت)>؛ FEA (تجزیه و تحلیل عناصر محدود)

اسناد طراحی

طراحی جزئیات

GG gt؛ BOM (بیل مواد)>؛ آمپر GD&؛ T (آمپول&Dimensioning&؛ تحمل)> ؛ طراحی تحمل (تحمل&تحمل Stack-up تحمل&؛ تحمل آماری)

پشتیبانی از نمونه اولیه

GG gt؛ پشتیبانی از تولید

GG gt؛ کارشناسان طراحی ما روی برنامه های مختلفی کار می کنند

نرم افزار

12


فشرده سازی قالب ForComposite قالب هوافضا

قالب گیری فشرده سازی تکنیکی نوسازی است که معمولاً برای قالب های SMC و BMC مورد استفاده قرار می گیرد زیرا پرس های بزرگ می توانند اندازه های بزرگ تخته ای را تشکیل دهند ، و این امر را برای اجزای بزرگ اعم از پانل های حمل قطار گرفته تا وان حمام ایده آل می کند. در فرآیندهای پر حجم مانند تولید قطعات برای کاربردهای خودرو ، هزینه های SMC معمولاً با استفاده از دستگاه لایه برداری و برش اتوماتیک تهیه می شوند. SMC به طور خودکار از فیلم حامل خود جدا شده و در قطعات مناسب برش داده می شود ، که می تواند در الگوی بارگذاری از پیش تعیین شده جمع شده و مرتب شود. وزن این بار بررسی می شود تا از تحمل تنظیمات اطمینان حاصل شود. در مواردی که برنامه های با حجم متوسط ​​و متوسط ​​مانند برنامه های موجود در صنعت برق اعمال می شود ، این عملیات به طور کلی به صورت دستی انجام می شود.

برای اطمینان از قرارگیری شارژ مداوم ، بار در یک قالب مجموعه ای در یک مجموعه تعیین شده با ویژگی های قالب ، خطوط کاتب مشخص شده در ابزار یا خطوط لیزر قرار می گیرد. برای برنامه های با حجم بالا از ربات ها برای قرار دادن دقیق شارژ استفاده می شود. حمل و حمل SMC به طور معمول توسط تکنیک های گرفتن سوزن انجام می شود.

به طور کلی ، قالب مجموعه ای از فولادهای فرفورژه است که برای کاهش سایش روکش شده و یا سطح آن درمان می شوند. قالب گرم شده (برقی یا روغن) تا 130-170 درجه سانتی گراد است. قالب با سرعت نزدیک به سرعت بسته می شود و به دنبال آن یک سرعت نهایی کنترل نهایی بسته می شود. پروفیل های فشار متغیر (50-100 بار) می توانند در مرحله بسته شدن قالب استفاده شوند. ترکیبات ترموست دارای خاصیت جریان هستند. در اثر گرما و فشار از کیفیت چرم مانند خود به یک مایع با ویسکوزیته بسیار پایین تبدیل می شود. این ترکیب برای پر کردن حفره قالب جریان می یابد. یک منطقه لبه برشی در محیط حفره امکان عبور هوا را فراهم می کند. مقدار کمی از مواد که از لبه محض فرار می کنند منجر به فلش می شود. مدت زمان درمان ، بسته به ضخامت قسمت و فرمولاسیون مواد ، بین 30 تا 150 ثانیه متغیر است.

قسمت با استفاده از پین های نجاری داخلی شکل داده می شود. قطعات بزرگتر را می توان با استفاده از منبلترها کنترل کرد. فلش (به طور معمول. {2}} - 0. {4}} میلی متر) به طور معمول با استفاده از کاغذ ساینده حذف می شود اگرچه در تولید سری های بزرگ ، روبات ها به طور معمول این کار را با سرعت انجام می دهند و از تحمل در تحمل های مهم اطمینان می کنند.

قسمت قالب ریزی شده سپس به یک مرکز ماشینکاری منتقل می شود که سوراخ ها و دیافراگم ها بریده شده یا حفر می شوند. اغلب در این عملیات از تجهیزات CNC (کنترل عددی رایانه) استفاده می شود که دستورالعمل های کد G را می خواند و ابزار دستگاه را هدایت می کند. پارامترهای عملیاتی CNC از طریق برنامه بارگذاری نرم افزار قابل تغییر است. مراکز ماشینکاری ربات و ماشین های مسیریابی 5 محوره اغلب استفاده می شود. جت آب و برش لیزر نیز فناوری هایی هستند که بطور فزاینده ای توسط عملیات قالب گیری SMC / BMC مورد استفاده قرار می گیرند.


چشم انداز آینده قالب های SMC چیست؟

در چین ، فن آوری قالب SMC نسبتاً دیر شروع شد ، و فن آوری تولید تازه اولیه چین&# 39 ؛ فن آوری تولید به مراتب کمتر از برخی از کشورهای توسعه یافته است. با این حال ، به منظور بهبود فناوری قالب های SMC در کشور ما ، چین همچنان به طور مداوم در حال توسعه است. پس از مطالعه و معرفی بسیار ، در این مرحله کشور ما فن آوری قالب SMC&# {{0} را توسعه داده است.

کشور ما&# 39 s؛ s داخلی قالب SMC نیز به یک سطح پیشرفته رسیده و از فناوری منحصر به فرد خود برخوردار است. با این کار ، صنعت ماشین سازی باید به نیازهای جدید توسعه خود توجه کند تا به یک وضعیت برنده برای هر دو طرف برسد. به عنوان مثال ، فناوری عملیات حرارتی قالب SMC:

قالب های SMC محصولاتی پر مصرف هستند که هم اکنون از تصفیه حرارتی هوشمند استفاده می کنند. ما می دانیم که قالب های SMC شامل ساختار قالب ، مواد مورد استفاده ، فناوری عملیات حرارتی و درجه حرارت و استرس مورد نیاز در طی فرآیند گرمایش است. فناوری عملیات حرارتی ضمانت عملکرد قالب SMC است و یک فرایند بسیار مهم است. این تأثیر مستقیم بر عملکرد قالب های SMC دارد. عدم مقاومت استحکام قالب SMC: اگر فرایند عملیات حرارتی به طور نادرست تدوین شود ، عملیات عملیات حرارتی استاندارد نیست یا وضعیت تجهیزات عملیات حرارتی کامل نیست ، ممکن است قدرت (سختی) قالب SMC برآورده نشود.


با ما تماس بگیرید

2

Hot Tags: قالب هوافضا کامپوزیت ، قالب کامپوزیت ، قالب هوافضا ، قالب هوایی SMC

پرس و جو

You Might Also Like