قالب تقویت شده فیبر تقویت شده SMC Shell

قالب تقویت شده فیبر تقویت شده SMC Shell. خدمات قالب گیری پلاستیکی یک مرحله ای. بهره وری بالا ، هزینه بهینه ، دقت ، کیفیت بالا "هدف ما از هر پروژه است.
چت کن

جزئیات محصول

قالب تقویت شده فیبر تقویت شده SMC Shell


مشخصات قالب

نام قالب: SMC Shell Press Mold.

مواد محصول: SMC

فولاد قالب برای حفره: 1.2344

فولاد قالب برای هسته: 1.2311

سطح: Chorme

گزینه گرمایش: گرمایش روغن حرارتی

استاندارد قالب برای قطعات: HASCO

زمان تمام شده قالب: 35 روز

توانایی کار: طراحی محصول ، طراحی قالب ، ساخت قالب ،

سیستم گرمایش: سیستم گرمایش بهتر با روغن ، زمان گرم شدن قالب کوتاهتر ، بازده تولید بالاتر ، هزینه کمتری.

درمان سختی: تعدیل مواد

پایان نهایی: صفحه بندی کروم (گزینه) همه ابزارها دسترسی ساده و ساده ای به دور چشم دارند. مجموعه ای از چشم بندها در بالای صفحه بالایی عرضه می شود تا نیمه بالایی به راحتی برداشته شود.

8


طراحی قالب

هنگام طراحی قالب برای یک قطعه قالب فشرده سازی ، مهم است که به خاطر داشته باشید که هدف تولید قطعات با کیفیت در یک چرخه کوتاهتر با حداقل ضایعات است.

1. گرمایش قالب

دمای مناسب قالب زمانی است که هر نیمی از قالب در حد {0 0} / - 5 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) باشدتمام مکانهایی که قالب با روغن گرم می شود ، به طور معمول ما با بخاری روغن گرمایی گرم می شویم ، همچنین برخی از گرمایش مشتری توسط بخاری کارتریج مورد نیاز است. قالب هایی که با بخاری های برقی کارتریج گرم می شوند ممکن است تا 10 درجه فارنهایت (6 درجه سانتیگراد) متفاوت باشند. قالبی با دمای یکنواخت ، به راحتی پر می شود و قطعات با تاب کمتری تولید می کند ، از ثبات ابعادی و ظاهر یکنواخت تری برخوردار است. دستیابی به دمای قالب یکنواخت به روش گرمایش قالب شما بستگی دارد. قالبی که با روغن گرم می شود دمای قالب گیری پایدارتری نسبت به آن دارد که توسط کارتریج های الکتریکی گرم می شود زیرا منبع گرما دمای ثابت را حفظ می کند. با این حال ، روغن به عنوان منبع گرما فقط در حدود نیمی از بخار کارآمد است. بنابراین هنگام استفاده از روغن برای گرم کردن قالب ، لازم است دمای روغن را بیش از دمای قالب مورد نظر تنظیم کنید.

2. هواگیری

هنگام قالب گیری ترموست ها ، فرآیند پلیمریزاسیون که انجام می شود مواد فرار تولید می کندکه همراه با هوای موجود در محفظه حفره می تواند به گرم شدن و گرم شدن بیش از حد 700 F ° - 800 ° F (375 ° C - 425 ° C) برسد. اگر گازها اجازه ندهند که از طریق مخازن فرار کنند ، ممکن است مواد روان کننده اکسید کنند و آثار سوختگی روی این قسمت باقی بماند. منافذ هوا باعث فرار مواد فرار به جو می شوند. علاوه بر مشکلات بینایی ، تهویه نامناسب در قسمتهایی ایجاد می شود که نمی توانند پر شوند ، دارای مشکلات ابعادی هستند یا از خصوصیات فیزیکی و / یا الکتریکی غیر منتظره برخوردار هستند.

3. موقعیت و طراحی پین Ejector

بدون سنجاقک های خارج کننده معمولاً نمی توان قسمت قالب گیری شده را از قالب خارج کرد.قرارگیری پایه های اجکتور تقریباً به اندازه موقعیت دروازه بسیار مهم است. سنجاق ها باید قطعه را از قالب خارج کنند و آن را تحریف نکنند و بدون اینکه نشانه ای قابل اعتراض بر روی قطعه ایجاد شود. دلیل ثانویه داشتن پین های اجکتور کمک به تخلیه قالب است. پین های اجکتور باید در عمیق ترین نقاط حفره یا هسته قرار بگیرند. ما به طور خاص پیشنهاد می کنیم که پین ​​های اجکتور در عمیق ترین نقاط دنده ها و کارفرمایان قرار بگیرند. اگر پایه های اجکتور درست نباشد ، باید قطعه را از قسمتهای عمیق تر یا قالب بیرون کشید. قسمتهایی که باید از قالب بیرون کشیده شوند به احتمال زیاد می چسبند یا در حین تزریق مخدوش می شوند.

4. قفل های جانبی

هر قالبی که حفظ تراز بودن نصف قالب برای برآوردن آن حیاتی باشدالزامات کیفیت نیاز به قفل های جانبی غیر مخروطی دارد. آنها باید در چهار طرف قالب قرار بگیرند.

5


فرآیند قالب گیری برای قالب SMCShell

1. دمای قالب گیری

دمای قالب گیری SMC عمدتا به نوع رزین و ماده پخت بستگی دارد. اگر دمای قالب بیش از حد بالا باشد ، مذاب سریعاً واکنش نشان می دهد ، به سرعت جامد می شود ، جریان آن آسان نیست و فشار نامعتبر است و در نتیجه اندازه محصول کم می شود. اگر دمای قالب خیلی کم باشد ، پخت کامل نیست و عملکرد مطلوبی حاصل نمی شود. اگر درجه حرارت یکنواخت نباشد ، باعث نقص محلی در محصول می شود. برای اینکه سطح داخلی محصول SMC صاف و مرتب شود ، لازم است که قالب های بالا و پایین اختلاف درجه حرارت مشخصی داشته باشند و دمای قالب فوقانی به طور کلی 5 ~ 10 درجه سانتیگراد بالاتر از قالب پایین است. انقباض SMC عمدتا از دو قسمت تشکیل شده است: یکی کاهش حجم ناشی از جمع شدن واکنش پخت ، و دیگری انقباض گرما ناشی از کاهش دما. طبق تئوری انبساط حرارتی LPA ، هرچه دمای قالب سازی بالاتر باشد ، حجم اولیه اشغال شده توسط LPA بیشتر و توانایی مقابله با جمع شدگی قویتر است. بنابراین ، دو اثر متناقض بر روی درجه حرارت بالا وجود دارد: از یک طرف ، افزایش انقباض گرما ، و از سوی دیگر ، افزایش توانایی مقابله با جمع شدگی.

2. ایجاد فشار

اندازه فشار قالب باید با توجه به شکل محصول و مشخصات SMC مورد استفاده تعیین شود. هرچه درجه ضخیم شدن ترکیب قالب ورق بیشتر باشد ، فشار قالب مورد نیاز بیشتر است. هرچه سیالیت کمتری داشته باشد ، سطح قالب گیری کوچکتر بوده و فشار قالبگیری بیشتری نیز لازم است. ابتدا لازم است فشار قالب مناسب انتخاب شود. اگر فشار خیلی زیاد باشد ، استرس ایجاد می شود و باعث نقص هایی مانند ترک در محصول می شود. اگر فشار خیلی کم باشد ، میزان جمع شدگی محصول زیاد است ، ظاهر آن خوب نیست و استرس جهت فیبر نیز ایجاد می شود. برای برخی از محصولات پیچیده یا بزرگ دیواره نازک ، فشار قالب گیری بالا در هنگام قالب ریزی مورد نیاز است ، اما فشار بیش از حد احتمال تشکیل انقباض را افزایش می دهد. ثانیا ، ما باید زمان مناسب فشار را انتخاب کنیم. زمان فشار دادن خیلی زود است ، رزین خود دارای درجه واکنش کم است ، وزن مولکولی کم است ، ویسکوزیته کم است ، رزین به راحتی از بین می رود و احتمالاً تجمع رزین در محصول رخ می دهد. زمان فشار خیلی دیر است ، رزین ویسکوزیته بسیار بزرگ است ، بنابراین جریان پذیری مواد به سرعت کاهش می یابد ، به طوری که از بین می رود و مواد را نمی توان پر کرد. زمان فشار دادن باید زمانی کنترل شود که درجه واکنش رزین مناسب باشد و ویسکوزیته به طور مناسب افزایش یابد. در این زمان ، رزین خود تحت فشار گرما جریان می یابد و می توان فیبرها را به طور همزمان جریان داد ، بنابراین می توان محصول مورد نظر را بدست آورد. سرانجام ، تسکین فشار نیز مورد نیاز است ، زیرا بیشتر مواد قالب ریزی و سازه باعث تولید برخی مواد فرار هنگام قالب گیری می شوند. اگر این مواد فرار به موقع از بین نرود ، محصولات ممکن است باعث ایجاد حباب و لایه لایه سازی شوند. بنابراین ، پر کردن قالب و تخلیه باید انجام شود ، یعنی در مرحله اولیه فشار ، پس از فشار ، چندین بار فشار آزاد می شود و سپس قالب تحت فشار قرار می گیرد ، به طوری که چندین بار تکرار می شود ، و سپس فشار کامل برای دستیابی به هدف از بین بردن مواد فرار اضافه می شود.

3. زمان نگه داشتن فشار

زمان نگهداری به زمان نگه داشتن و نگه داشتن فشار تحت فشار قالب ریزی و سازه و دمای قالب اشاره دارد. عملکرد آن این است که به طور کامل محصول را از بین ببرد و استرس داخلی را از بین ببرد ، عمدتا به دو عامل بستگی دارد: اول ، زمان واکنش پخت مواد قالب گیری (با نوع ماده قالب گیری) دوم زمان هدایت حرارت ناپایدار ، یعنی زمان مورد نیاز منبع گرما برای انتقال گرما به مرکز حفره از طریق قالب ، به طوری که دمای مواد قالب گیری در مرکز حفره به دمای واکنش شیمیایی خود برسد. زمان نگهداری باید همزمان با فشار قالب گیری و دمای قالب گیری در نظر گرفته شود. با توجه به عوامل تأثیرگذار مختلف ، زمان بسته بندی به طور کلی 0.8 ~ 1.2 دقیقه در هر میلی متر ضخامت دارد. اگر زمان نگهداری بیش از حد طولانی یا خیلی کوتاه باشد ، اثر سوverse خواهد داشت.


مزایای اصلی Press Mold

1. راندمان تولید بالا ، دستیابی به تخصص و تولید خودکار ؛

2. دقت اندازه و تکرار اندازه محصول ؛

3. سطح صاف ، بدون نیاز به اصلاح ثانویه ؛

4. می توانید یک محصول پیچیده را در یک زمان تشکیل دهید.

5. به دلیل تولید انبوه ، قیمت نسبتاً پایین است.


درباره شرکت

AOXUMOULD Technology در شهر معروف قالب ، Taizhou ، چین واقع شده است.

عمق و گستردگی توانایی های ما از طریق تجربه واحدهای شرکت ما حاصل می شود ، هر یک از این شرکت ها 13 سال کار می کنند ، هم تجربه صنعت گسترده و هم ثبات مالی را فراهم می کنند که می توانید به آن اعتماد کنید.

کارمندان ما با داشتن دانش و مهارت لازم برای طراحی و ساخت محصولاتی که به آنها اعتماد دارید ، بزرگترین سرمایه ما هستند. ما هر روز به ایمنی و ایمنی آنها متعهد می شویم و همچنان در حمایت از آنها در تلاش برای بهترین در صنعت سرمایه گذاری می کنیم.

تمایز منحصر به فرد ما توانایی ارائه کلیه خدمات ابزار از طراحی تا مهندسی تا ماشینکاری تا ساخت برای آزمایش همه در یک شرکت است. این توانایی منبع واحد می تواند به ساده سازی عملیات تجاری شما و ساده سازی زندگی شما کمک کند. ما به عنوان یک شرکت یکپارچه عمودی ، کنترل دقیق کیفیت را حفظ می کنیم و می توانیم خدمات سفارشی را برای پاسخگویی به نیازهای کل برنامه شما ارائه دهیم. ما مسئولیت كامل كیفیت ، تحویل و مدیریت هزینه هر پروژه را از ابتدای تحویل "به موقع ، هر بار" به عهده می گیریم.

ما با هم ، به تولید بالاترین کیفیت ابزار برای ریخته گری ، قالب ، جعل و مهر زنی شهرت پیدا کرده ایم. ما همچنین راه حل های خودکار ثانویه برای تبدیل قطعات به مجموعه ها و محصولات کاربردی مورد استفاده در سراسر جهان تولید می کنیم. ما با استفاده از تخصص خود به همراه آخرین فن آوری و تجهیزات CNC برای طراحی ، مهندسی ، ساخت و آزمایش ابزار شما این مهم را به دست می آوریم.


لوازم جانبی با کیفیت و دقیق

8

6


با ما تماس بگیرید

برای اطلاعات AOXUMOULD تماس بگیرید:

Mob (برنامه&# 39؛ s): +86 13606826958

leila@aoxumoulds.com

2


Hot Tags: قالب تقویت شده SMC Shell Press ، قالب پرس SMC ، قالب SMC تقویت شده با فیبر

پرس و جو

You Might Also Like