قالب مسکن فن فشار منفی با مواد کامپوزیت

قالب مسکن فن فشار منفی با مواد کامپوزیت

قالب گیری فشاری تکنیکی است که عمدتا برای قالب گیری ترموست استفاده می شود که در آن ترکیب قالب در حفره قالب باز قرار می گیرد ، قالب بسته می شود و گرما و فشار اعمال می شود تا زمانی که مواد بهبود یابد. این روش اغلب برای قالب گیری پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه مانند SMC ، BMC ، GMT استفاده می شود.
چت کن

جزئیات محصول

در زیر کارگاه دمای بالا ، نصب فن برای خنک کردن بسیار مهم است. بنابراین تقاضای زیادی برای قالب SMC قطعات فن فشار منفی وجود دارد. در زیر اطلاعات قالب مسکن فن فشار منفی با مواد ترکیبی آورده شده است:

مواد: SMC (ترکیب قالب ورق)

Negative Pressure Fan Housing Mould With Composite Material

اندازه قاب بیرونی: 1260 * 1260 * 800 میلی متر

اندازه قاب داخلی: 1180 * 1180 * 800 میلی متر

وزن مسکن: 18 کیلوگرم

روش گرمایش: گرمایش کارتریج

فولاد قالب: 1.2311

پایه قالب: 60 #

وزن قالب: 9800 کیلوگرم

زمان چرخه: 330 ثانیه

زمان T1: 55 روز

اگر به محصولی نیاز دارید ، ما می توانیم تولید انبوه را برای شما انجام دهیم.


سازنده قالب مواد کامپوزیت چین --- Taizhou Huangyan Aoxu Mould Technology Co.، Ltd

قالب گیری فشاری تکنیکی است که عمدتا برای قالب گیری ترموست استفاده می شود که در آن ترکیب قالب در حفره قالب باز قرار می گیرد ، قالب بسته می شود و گرما و فشار اعمال می شود تا زمانی که مواد بهبود یابد. این روش اغلب برای قالب گیری پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه مانند SMC ، BMC ، GMT استفاده می شود.

ما در ساخت ابزار ، قالب ، وسایل تأیید قطعات خودرو و اجزای کامیون های سنگین از جمله صفحات داش داخلی یا بیرونی ، سیستم های سپر ، محفظه چرخ ها ، بازوها ، روکش های درب ، قالب گیری بدنه ، پانل های عایق درب و کف تجربه داریم. همچنین ، ما می توانیم قطعات صنعت ، قطعات حمام و غیره را بسازیم.

1 (1)

با قالب / قالب ریزی با کیفیت بالا و خدمات خوب ، ما قبلاً به اعتماد و پشتیبانی عالی مشتریان رسیده ایم.

روشهای مهم برای قالبهای مواد کامپوزیت عبارتند از:

ترکیب قالب ورق SMC (ترموست با فیبر 25-40٪)

ترکیب قالب گیری BMK Bulk (ترموست با فیبر 10-20٪)

ترموپلاستیک حصیر شیشه GMT (گرمانرم با 25--40 fiber فیبر)


محصولات SMC می توانند در چند زمینه اعمال شوند

1. صنعت برق

قالب SMC دارای ویژگی های مقاومت بالا ، مقاومت در برابر خوردگی ، میزان جذب آب کم و بازدارندگی خوب شعله است. به طور گسترده ای در تولید لوازم الکتریکی ، کلیدها ، برد مدار ، تابلوهای عایق ، فیوزها و سایر محصولات استفاده می شود. SMC ماده ای بسیار انعطاف پذیر است. محیط کاربرد محصول را می توان با توجه به استفاده از محصول نهایی سفارشی و اصلاح کرد.

2. صنعت ساخت و ساز

در صنعت ساخت و ساز ، از SMC به دلیل ویژگی های خوب عایق حرارتی ، ضد لغزش و مقاومت در برابر خوردگی ، غالباً با اجزای سقف ، پایه های دوش ، غرق ها ، سیستم کف وان ، درهای دیوار خارجی و غیره استفاده می شود.

3. صنعت خودرو

قالب های SMC به دلیل خواص فیزیکی خوبی که دارند در صنعت خودرو بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. به عنوان مثال ، ضربه گیرها ، رک ها ، جعبه های باتری ، روکش موتور ، تیرهای ساختاری و ...


تعیین سیستم گرمایش قالب SMC

قالب SMC باید گرم شود و خنک نشود. دمای قالب معمولاً بین 140 تا 160 است. طراحی داخل قالب ، حفظ درجه حرارت قالب بسیار مهم است. پر کردن قالب آسان تر است ، محصول به راحتی تغییر شکل نمی یابد و سطح آن بهتر است. دمای قالب به طور مستقیم بر کیفیت قالب و بازده تولید محصول تأثیر می گذارد ، بنابراین برای پاسخگویی به سیستم گرمایش باید به قالب اضافه شود نیاز به درجه حرارت ایده آل.

سیستم گرمایشی به گرمایش کارتریج ، گرمایش بخار و گرمایش روغن گرمایی تقسیم می شود. گرمایش کارتریج متداول ترین روش گرمایی است. مزایای آن تجهیزات ساده و جمع و جور ، سرمایه گذاری کم ، نصب آسان ، نگهداری و استفاده از آن ، تنظیم آسان دما و کنترل اتوماتیک آسان است. گرمایش بخار ، گرمایش سریع ، دمای نسبتاً یکنواخت ، اما کنترل آن دشوار است ، هزینه نسبتاً گرمایش الکتریکی زیاد است. گرمایش روغن حرارتی ، درجه حرارت یکنواخت و پایدار است و گرمایش سریع است ، اما باعث آلودگی محیط کار می شود.

روش گرمایش مورد استفاده برای قالب جدید را می توان با توجه به شرایط موجود هر شرکت ، اندازه قالب و پیچیدگی حفره قالب تعیین کرد.

هنگام انتخاب ماده قالب ، باید آن را با توجه به دسته های مختلف تولید ، روش های فرآیند و اشیا processing پردازش انتخاب کنید. قالب SMC باید موادی را انتخاب کند که برش آنها آسان ، ساختار متراکم و عملکرد پولیشی خوبی داشته باشد. موارد زیر فولادهای قالب معمولاً مورد استفاده در هنگام ساخت شرکت هستند:

P20 (3Cr2Mo): معمولاً در قالب های تزریق ، فولاد با کیفیت بهتر استفاده می شود.

738: فولاد قالب تزریق ، فولاد قالب پلاستیکی فوق سخت ، مناسب برای قالب پلاستیکی با دوام بالا ، پرداخت خوب ، سختی یکنواخت ؛

718 (3Cr2NiMo): فولاد از پیش سخت شده ، برای تولید طولانی مدت قالب های تزریقی ، با قابلیت پرداخت بهتر و فرسایش و کیفیت کمی بهتر از P20 ؛

40Cr: فولاد ترکیبی و خنک کننده ، مناسب برای ساخت قالب بالا و پایین قالب ، سختی و عملکرد کمی بهتر از فولاد 50C است.

50C: فولادی که معمولاً در قالب استفاده می شود ، مناسب برای ساخت قاب قالب تزریق ، قالب قالب سخت افزار و قطعات ؛

45 # فولاد: فولادی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد دارای سختی کمی است ، در برابر سایش مقاوم نیست و از خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت بالایی برخوردار است ، بنابراین عملکرد پردازشی خوبی و قیمت نسبتاً کمی دارد. اکنون از فولاد 45 # معمولاً برای پردازش قطعات یدکی کمکی مانند لنت و صفحات پرس استفاده می شود.


تکنولوژی SMC قالب گیری سطح درمان است

براقیت محصول SMC توسط سطح براق قالبهای SMC تعیین می شود ، اگر زمان بیشتری را برای پرداخت سطح قالب صرف کنیم ، موارد کمتری در تولید قالب وجود دارد. در اینجا فن آوری های درمان سطح وجود دارد:

1. پرداخت با سنگ مرمر

قالب های جدید یا بازسازی قالب های قدیمی ، معمولاً از 600 کاغذ ساینده ضد آب برای پرداخت استفاده می شود. برخی از کارگران برای کاهش زمان کار ، از کاغذ 400 # یا زیر 400 # برای پرداخت استفاده می کنند ، این اشتباه است&# 39 ؛ علامت گذاری شده توسط کاغذ زمرد خام&# 39 را حذف نکرد ؛ هر آنچه را که صیقل می دهید حذف کنید ، بنابراین باید وقت خود را برای پرداخت با دقت بیشتری صرف کنیم.

2. پرداخت

ابتدا ماده صیقل دهنده 1 # (خشن) را روی سطح قالب بمالید و با استفاده از پولیش برقی سطح آن را صاف کنید.

سپس با استفاده از 3 # ماده پرداخت خوب (خوب) برای پرداخت خوب. در حین پرداخت خشن و صافکاری ، آیا&# 39 نمی تواند از همان صفحه پشم و همان صیقل استفاده کند.

3. تمیز کردن قالب ها

روند این مرحله تمیز کردن ماده صیقل دهنده یا روغن روی سطح قالب و سپس استفاده از درزگیر یا ماده آزاد کننده روی سطح قالب است. سپس با استفاده از 69 # آب قالب تمیز سطح قالب را پاک کنید و آن را نیم ساعت قرار دهید و در آخر با استفاده از یک پارچه خشک قالب ها را پاک کنید.


مزایای فن فشار منفی برای خنک سازی

1. براکت V شکل خاص ، قوی و با دوام

2. موتور مس خالص با استاندارد ملی و تحمل وارداتی ، سرعت چرخش یکنواخت ، تأمین بزرگ CFM و صدای کم

3. تیغه نایلون پلیمر ترکیبی با تکنولوژی بالا ، انعطاف پذیری خوب و مقاومت در برابر خوردگی

4. کرکره اتوماتیک خاموش ، ضد گرد و غبار و ضد آب

5. اثر خنک کننده قابل توجه ، تمیز کردن هوا و عملکرد پایدار

6. سرمایه گذاری کم ، سازگار با محیط زیست


اصل کار فن فشار منفی

1. اصل تهویه

فن فشار منفی برای تخلیه هوای داخلی استفاده می شود ، بنابراین فشار هوای داخلی کاهش می یابد ، سپس یک منطقه فشار منفی وجود دارد و هوای خارج برای اختلاف فشار هوا به داخل خانه جریان می یابد.

Fan Types - Why choose an Axial fan

2. اصل خنک کننده

* با خنک شدن با تعویض هوا ، فن هوای گرم را در محیط داخلی و حتی دمای داخلی و خارجی را خسته می کند.

* با پد خنک کننده تبخیری ترکیب شوید تا به یک اثر تهویه-خنک کننده خوب برسید.


با شاین تماس بگیرید

202001061412588260475

خوش آمدید به خرید قالب پنکه فشار منفی با کیفیت بالا و کم هزینه با مواد کامپوزیت به صورت عمده با ما. به عنوان یکی از SMC&پیشرو. تولید کنندگان و تامین کنندگان قالب BMC در چین ، ما در خدمت شما مجهز به یک کارخانه تولیدی و حرفه ای در Taizhou ، چین هستیم. برای محصولات سفارشی ، با ما تماس بگیرید تا هم اکنون جزئیات را به ما اطلاع دهید.
Hot Tags: قالب محفظه فن فشار منفی با مواد کامپوزیت ، چین ، تولید کنندگان ، Taizhou ، کارخانه ، سفارشی ، فله ، با کیفیت بالا ، کم هزینه

پرس و جو

You Might Also Like