قالب گیری فشرده سازی SMC از طریق تغذیه خوک ها

قالب گیری فشرده سازی SMC از طریق تغذیه خوک ها

ارائه قالب های فشرده سازی سفارشی ، ساخت SMC و طراحی قالب. متخصص در ساخت قالب SMC در چین.
چت کن

جزئیات محصول

درباره ترکیب قالب ورق و قالب سازی فشرده سازی

1. ترکیب قالب

ترکیب قالب ورق (SMC) هر دو یک ماده کامپوزیت فرایندی و تقویت شده است. کامپوزیت یک ماده شیشه ای آماده یا قالب برای تقویت فیبر کربن است که در ساخت فشرده سازی استفاده می شود. ورق های SMC با پراکندگی رشته های طولانی از الیاف شیشه خرد شده یا الیاف کربن روی حمام رزین پلی استر ، رزین وینیل استر یا رزین اپوکسی در یک فرایند مداوم درون خط تولید می شوند. یک صفحه چرمی انعطاف پذیر و چرمی است که به راحتی برش داده می شود ، وزن می شود و در قالب قرار می گیرد تا به قسمت تنظیمات قسمت مورد نظر برسد.

مواد SMC ترموست هستند و دارای سطح تقویت شیشه یا کربن بین 10 تا 60 درصد هستند. الیاف طولانی تر در SMC منجر به خاصیت استحکام بهتری نسبت به محصولات استاندارد قالب فله (BMC) می شوند. SMC استاندارد تا 35 درصد از فیبرهای تصادفی با وزن را شامل می شود. از آنجا که در تهیه ترکیب قالب ورق هیچ اختلاط یا اکسترود وجود ندارد ، الیاف آسیب دیده و در طول اصلی خود باقی نمی مانند. این به علاوه بارگذاری بالاتر فیبر ، خواص مکانیکی بسیار خوبی را در قطعات SMC با فرم فشرده سازی ، به ویژه در مواردی که دارای مقطع نسبتاً نازک هستند ، فراهم می کند.


2. قالب گیری فشرده سازی

قالب گیری فشرده سازی روشی برای قالب ریزی است که در آن مواد قالب سازی ، که معمولاً از قبل گرم می شوند ، ابتدا در یک حفره قالب باز و گرم قرار می گیرند. قالب با نیروی بالا یا عضو پلاگین بسته می شود ، فشار برای فشار آوردن مواد با تمام قسمت های قالب اعمال می شود ، در حالی که گرما و فشار تا زمانی که مواد قالب ریزی ریزی نشده حفظ شوند ، حفظ می شوند.

قالب گیری فشرده سازی روشی با فشار بالا و با فشار بالا است که مناسب برای قالب سازی تقویت کننده های فایبرگلاس با استحکام بالا است. ترموپلاستیک کامپوزیت پیشرفته همچنین می تواند با استفاده از نوارهای یک طرفه ، پارچه های بافته شده ، تشک فیبر به صورت تصادفی یا رشته خرد شده ساخته شود. مزیت قالب سازی فشرده سازی توانایی آن در قالب ریزی قطعات بزرگ و نسبتاً پیچیده است. همچنين اين روش در مقايسه با ساير روش هايي مانند قالب ترانسفر و قالب تزريق يكي از كمترين روش هاي قالب گيري است. علاوه بر این ماده نسبتاً کمی را هدر می دهد و در هنگام کار با ترکیبات گران قیمت به آن مزیت می بخشد.

2.1 مزایای استفاده از قالب فشرده سازی:

* عملکرد عالی الکتریکی (غیر رسانا)

* عملکرد عالی در برابر شعله

* مقاومت مکانیکی عالی (بادوام و سخت)

* اتمام سطح عالی ، رنگ آمیزی آسان ، هرگز دچار خوردگی نمی شود

* پایداری اندازه عالی (کوچک شدن مواد بسیار کوچک)

* عملکرد رنگ آمیزی عالی

2.2 در قالب فشرده سازی شش نکته مهم وجود دارد که یک مهندس باید در نظر داشته باشد:

* تعیین مقدار مناسب مواد.

* تعیین حداقل مقدار انرژی لازم برای گرم کردن مواد.

* تعیین حداقل زمان لازم برای گرم کردن مواد.

* تعیین روش گرمایش مناسب.

* پیش بینی نیروی مورد نیاز ، برای اطمینان از اینکه شات به شکل مناسب می رسد.

* طراحی قالب جهت خنک کننده سریع پس از فشرده شدن مواد در قالب.


تجزیه و تحلیل سیستم تضمین کیفیت قالب

در طول کل فرآیند ساخت قالب ، بر اساس درک نیازهای مشتری ، سازنده قالب باید سیاست کیفیت شرکت را تدوین کند ، فاکتورهای تأثیر کیفیت را در طول ساخت قالب مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از آنها بشناسد ، سپس فاکتورهای اصلی موثر بر کیفیت تولید قالب را کنترل و کنترل کند. به عنوان اطمینان از کیفیت نهایی قالب.

ساخت قالب کلید تأثیرگذاری در کیفیت قالب است و ساخت آن به شش قسمت تقسیم می شود.

1. ساختار قالب: با توجه به نیاز مشتری ، فرم کلی ساختار قالب را تعیین کرده ، عملکرد قالب ، مواد ، درجه دقت و غیره را تعیین کنید. سازنده قالب با استفاده از کاربر به عنوان پایه ای برای طراحی و ساخت قالب بررسی خواهد کرد. هر مورد نیاز به بررسی و کنترل دقیق دارد و ساختار قالب بهترین راه حل است.

2. طراحی قالب: بهترین پارامترهای قالب ، تحمل هندسی و تنظیم کلیه قطعات را با توجه به درجه دقت تأیید کنید. طراحی نقشه مونتاژ قالب. طراحی قالب و ماتریس پانچ و سایر مدل ها و ساختار قطعات غیر استاندارد. نقشه های ساختمانی را بکشید ، از جمله طراحی صحیح سیستم پارتیشن ، گیت ، دونده ، سیستم گرمایشی و خنک کننده ، تغذیه ، تخلیه و مکانیزم کشش هسته قالب پانچ ماتریس. پیش نویس لیست قطعات استاندارد و اسناد تولید مربوطه.

Pig Feeding Trough SMC Compression Molding

3. ساخت: ساخت اسناد فرآیند ساخت قالب ، خرید قطعات قطعات قالب و قطعات استاندارد. دستیار خارجی قطعات و اجزای مربوط به فرآیند. الکترودهای پردازش الکتریکی ، ابزار اندازه گیری و سایر تجهیزات فنی را آماده کنید. طراحی و ساخت وسایل مخصوص ، مدل قالب بر اساس نیاز تولید. کلیه قطعات ، مواد و قطعات خریداری شده باید در انبار بررسی شود. برای اطمینان از عملکرد پایدار ، تجهیزات تولیدی باید به طور مرتب مورد تعمیر و نگهداری قرار گیرند.

4- فرآیند تولید قالب: با توجه به الزامات اسناد فرآیند تولید ، بهینه سازی پارامترهای پردازش و دنباله پردازش ، تعیین بهترین برنامه فناوری پردازش. کارت پردازش پانچ و قالب و پردازش قطعات غیر استاندارد را تهیه کرده و بهترین روش های پردازش ، تشکیل ماشین آلات پردازش و تجهیزات عملیات حرارتی و غیره را انتخاب کنید. کارت های فرآیند ماشینکاری NC ، CNC را تهیه کنید ، از جمله: ابزار برش ، بهترین دنباله فرآیند ، محاسبه فرآیند و بهترین مقدار برش. ساخت قالب های پانچ ماتریس و قطعات غیر استاندارد ، عملیات تصفیه سطح را تمام کنید. اسناد فرآیند تولید و کارتهای پردازش باید مطابق با استانداردهای لازم برای اطمینان از کیفیت باشند.

5. قالب مونتاژ: بهترین دنباله و روش مونتاژ را تعیین کنید. دقت و کیفیت قطعات و قطعات را بررسی کنید. دقت زنجیره مونتاژ و پارامترهای ساختاری را تعیین کنید و از اقدامات و روشهای فنی برای کنترل دقیق مونتاژ مطلع شوید. مونتاژ قالب کنترل نهایی از دقت ، کیفیت و عملکرد قالب است ، پرسنل مونتاژ باید از کیفیت آگاهی برخوردار باشند.

6. آزمایش قالب و سرویس کاربری: برنامه فرایند قالب آزمایشی را تعیین کنید. قالب را مطابق با نیاز تولید کاربر تست کنید. محصولات (قطعات محصول تشکیل شده) را بررسی کنید. در بارگیری و تنظیم به کاربر کمک کرده و پس از ساعت ها تولید مداوم ، قالب را به کاربر ارسال کنید. قالب آزمایشی بررسی نهایی عملکرد ، کیفیت و قابلیت اطمینان قالب است. این باید مطابق با شرایط تولید کاربر مورد آزمایش قرار گیرد.


تماس با شاین

1 (2)

Hot Tags: تغذیه خوک از طریق قالب گیری فشرده سازی smc ، چین ، تولید کنندگان ، تایژو ، کارخانه ، سفارشی ، فله ، کیفیت بالا ، کم هزینه

پرس و جو

You Might Also Like