قالب سبک اتوماتیک SMC

قالب سبک اتوماتیک SMC

مواد SMC نوعی مواد قالب گیری برای تولید خشک محصولات FRP پلی استر غیر اشباع است که به طور گسترده ای در وسایل نقلیه حمل و نقل ، ساخت و ساز ، الکترونیک / برق و سایر صنایع استفاده می شود
چت کن

جزئیات محصول

چراغ اتوماتیک SMC

کامپوزیت SMC مخفف ترکیب قالب ورق ، یعنی ترکیب قالب ورق است. مواد اولیه اصلی عبارتند از GF (نخ مخصوص) ، up (رزین اشباع نشده) ، افزودنی با انقباض کم ، MD (پرکننده) و مواد افزودنی مختلف.

وضعیت کاربرد صنعت خودرو

از آنجا که اولین ماشین FRP&# 39 جهانی GM Corvette با موفقیت در سال 1953 تولید شد ، FRP / کامپوزیت به نیرویی جدید در صنعت خودرو تبدیل شده است. روند سنتی آرایش دست فقط برای تولید جابجایی کوچک مناسب است ، که نمی تواند نیازهای توسعه مداوم سیستم را برآورده کند11صنعت خودرو. از دهه 1970 ، به دلیل توسعه موفقیت آمیز مواد SMC و استفاده از فناوری قالب گیری مکانیکی و فناوری پوشش داخلی ، نرخ رشد سالانه مواد FRP / کامپوزیت در کاربردهای خودرو به 25٪ رسیده است و اولین دوره توسعه سریع FRP خودرو را تشکیل می دهد. محصولات در اوایل دهه 1990 ، با افزایش درخواست برای حفاظت از محیط زیست ، سبک بودن ، صرفه جویی در انرژی و غیره ، GMT کامپوزیت های گرمانرم ، مانند کامپوزیت ترموپلاستیک تقویت شده با حصیر الیاف شیشه و LFT (کامپوزیت ترموپلاستیک تقویت شده با فیبر بلند) ، به سرعت توسعه یافته اند. آنها عمدتا در ساخت قطعات ساختاری اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند ، با نرخ رشد سالانه 10-15 setting ، که باعث ایجاد دوره توسعه سریع دوم می شود. به عنوان لبه پیشرو در مواد جدید ، مواد کامپوزیتی به تدریج جایگزین محصولات فلزی و سایر مواد سنتی موجود در قطعات خودرو می شوند و به نتایج اقتصادی و ایمنی بیشتری می رسند.

قطعات خودرو FRP / کامپوزیت عمدتا به سه دسته تقسیم می شوند: قطعات بدنه ، قطعات ساختاری و قطعات کاربردی

  1. قطعات بدنه ، از جمله پوسته بدنه ، پایه سخت ، سانروف ، درب ، جلوپنجره رادیاتور ، بازتابنده چراغ جلو ، سپرهای جلو و عقب و تزئینات داخلی. این جهت اصلی کاربرد FRP / مواد کامپوزیتی در خودرو است. عمدتا با نیازهای طراحی بدنه ساده و ظاهر با کیفیت بالا سازگار است. در حال حاضر ، پتانسیل توسعه و کاربرد هنوز بسیار زیاد است. این ماده عمدتا از پلاستیک های حرارتی تقویت شده با الیاف شیشه ساخته شده است. فرآیندهای قالب گیری معمول شامل SMC / BMC ، RTM و خمیر دستی / اسپری است.

  2. قطعات سازه ای: شامل براکت جلو ، قاب سپر ، قاب صندلی ، کف و غیره که هدف آن بهبود آزادی طراحی ، قابلیت انعطاف پذیری و یکپارچگی قطعات است. عمدتا از SMC ، GMT ، LFT و سایر مواد با مقاومت بالا استفاده می شود.

  3. قطعات عملکردی: عمدتا با مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر خوردگی روغن مشخص می شود ، عمدتا شامل موتور و قطعات اطراف آن. مانند: درپوش شیر موتور ، منیفولد ورودی ، تشت روغن ، پوشش فیلتر هوا ، روکش اتاق دنده ، درپوش راهنمای هوا ، صفحه محافظ لوله ورودی هوا ، تیغه فن ، حلقه راهنمای هوا فن ، صفحه پوشش بخاری ، قطعات مخزن آب ، پوسته خروجی آب ، توربین پمپ آب ، صفحه عایق صدای موتور و غیره. مواد اصلی فرآیند عبارتند از SMC / BMC ، RTM ، GMT و نایلون تقویت شده با الیاف شیشه.

  4. سایر قطعات مربوطه: سیلندر گاز CNG ، تجهیزات بهداشتی خودروی سواری و RV ، قطعات موتور سیکلت ، صفحه ضد تابش خیره کننده و ستون ضد برخورد بزرگراه ، اسکله ایزوله بزرگراه ، کابینت سقف بازرسی کالا و غیره

وضعیت کاربرد صنعت خودرو در کشورهای پیشرفته مانند اروپا و آمریکا

1. مواد FRP / کامپوزیت بیشترین استفاده را در خودروها دارند و پیشرفته ترین در علم و فناوری در صنعت FRP / مواد کامپوزیت هستند ، اولین کشور ایالات متحده است.

ایالات متحده بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده&# 39 جهان از پلاستیکهای تقویت شده با الیاف شیشه و مواد کامپوزیت است. ایالات متحده از تعداد زیادی پلاستیک / مواد کامپوزیت تقویت شده با الیاف شیشه در اتومبیل استفاده می کند که در وزن سبک خودرو به نتایج قابل توجهی رسیده است. طبق آمار انجمن تولیدکنندگان کامپوزیت آمریکایی ، کل تولید FRP / مواد کامپوزیتی در سال 2005 3.26 میلیون تن شامل 1. 86 میلیون تن مواد کامپوزیت حرارتی و 1.4 میلیون تن مواد کامپوزیت ترموپلاستیک بوده است. تخمین زده می شود که مصرف سالانه مواد کامپوزیت خودرو در ایالات متحده بیش از 700000 تن باشد که 32٪ آن مواد کامپوزیتی حرارتی است که در زمینه های اتومبیل و صنایع مرتبط استفاده می شود و بخش قابل توجهی از قطعات فرآیند قالب گیری SMC است. در ایالات متحده ، 65٪ از اتومبیل های آمریکایی از SMC به عنوان جلو و جلوپنجره رادیاتور استفاده می کنند. بیش از 95٪ بازتابنده های چراغ های جلو از BMC به عنوان ماده اصلی استفاده کرده اند. استفاده از مواد کامپوزیت در اتومبیل تقریباً تمام تولیدکنندگان داخلی خودرو در ایالات متحده را شامل می شود ، از جمله موتورهای عمومی ، فورد موتور ، دایملر کرایسلر (DC) سه شرکت بزرگ خودروسازی ، مک ، ستاره هوایی و سایر کارخانه های خودروهای سنگین.

2. درخواست در اروپا

111در اروپا ، قطعات خودرو FRP / کامپوزیت زودتر در انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، سوئد و سایر کشورها استفاده می شود. در حال حاضر ، مواد FRP / کامپوزیت به طور گسترده ای در اتومبیل ها ، اتوبوس ها ، کامیون ها و سایر مدل های کارخانه های اتومبیل سازی اروپا مانند مرسدس بنز ، ب ام و ، فولکس واگن ، پژو سیتروئن ، ولوو ، فیات ، نیلوفر آبی ، انسان و غیره استفاده می شود. مواد کامپوزیت اتومبیل حدود 25٪ از تولید سالانه آن را تشکیل می دهد که از این میزان حدود 35٪ SMC ، بیش از 80٪ GMT و LFT در ساخت قطعات خودرو استفاده می شود.


3. کاربرد در آسیا

ژاپن هنوز به عنوان یک کشور بزرگ اقتصادی شناخته شده است. صنعت تولید خودرو در جایگاه اول اروپا و ایالات متحده قرار دارد. با این حال ، سرعت و پیشرفت استفاده از مواد FRP / کامپوزیت بسیار عقب است. دلیل اصلی این است که صنعت متالورژی ژاپن&# 39 توسعه یافته است و مواد فولادی ارزان و با کیفیت هستند. تنها در اواسط دهه 1980 بود که ژاپن شروع به تحقیق فعالانه و تولید قطعات خودرو FRP کرد و به تولیدی در مقیاس بزرگ تبدیل شد ، بیشتر آنها از تکنولوژی SMC استفاده می کردند و روند افزایشی سال به سال نشان می داد. صنعت اتومبیل سازی کره اساساً مسیر توسعه مواد خودرویی ژاپن را دنبال می کند.

4. درخواست در چین

در اواسط و اواخر دهه 1980 ، با تحول چشمگیر سیاست توسعه ملی خودرو و معرفی فناوری پیشرفته و سرمایه گذاری خارجی خودرو ، استفاده از مواد کامپوزیت خودرو دستیابی به موفقیت در توسعه شدید صنعت خودروسازی چین&# 39 است. ، به تدریج تغییر حالت اصلی عملیات تک از فن آوری سنتی خمیر دست ساخته شده ، یکپارچه سازی SM از طریق معرفی فن آوری ، هضم و جذب C ، RTM ، تزریق و دیگر فن آوری های فرآیند در مقیاس خاصی از تکنولوژی تولید و ظرفیت تشکیل ، کیفیت قطعات بسیار بهبود یافته و اجزای سازنده ، و شناخت تولیدکنندگان خودرو برای مواد کامپوزیت خودرو را بسیار افزایش داده است. کاربرد گسترده ای از مواد کامپوزیت خودرو در چین از معرفی مدل ها آغاز شد ، اما همچنین در برخی از مدل های مستقل توسعه یافته ، به ویژه در سال های اخیر توسعه قابل توجهی ایجاد کرده است.

با توسعه سریع صنعت خودرو ، تحقیقات در مورد مواد کامپوزیتی نیز سریع است. انواع مدلهای جدید و مواد جدید دائماً در حال ظهور هستند. می توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک ، از مواد کامپوزیتی با عملکرد بالاتر به طور گسترده ای در زمینه اتومبیل استفاده می شود ، مانند قالب تزریق واکنش.

نمونه نور اتومبیل اتوماتیک

ما نمی توانیم از عهده تهیه نمونه مشتری برآییم ، بیشتر ما قالب را به عنوان طرح خود درست می کنیم ، زمان ساخت قالب حدود 30-50 روز ، ممکن است هزینه برخی از سپرها مدت زمان بیشتری باشد.

حتی اگر ما نمی توانیم قبل از سفارش نمونه ها را برای شما داشته باشیم. اما ما می توانیم برای شما طراحی سه بعدی کنیم.

معمولاً قالب Car Light سخت ترین قسمت اتومبیل است ، دارای اجزای بیشتر ، کناره های بیشتر ، درج بیشتر و چشمک زن است. برای جلوگیری از تغییر شکل محصول ، با گروه آب بیشتر توجه کنید. در عین حال نیاز به نیازهای بالایی برای فن آوری پرداخت دارد.

فولاد: P20 و 2738 28-34RC

ساختار قالب

structure

محصولات اصلی برای لامپ خودرو

بازتابنده BMC

لنزهای PC HL و لنزهای چند رنگ

سر چراغ قاب

مسکن چراغ سر و دم

لنز چند رنگ

قاب لامپ عقب

مسکن چراغ دم

تنظیم عنصر

Hot Tags: قالب نور اتوماتیک smc

پرس و جو

You Might Also Like