قالب فن صنعتی SMC

قالب فن صنعتی SMC

قالب فن صنعتی SMC
چت کن

جزئیات محصول

قالب فن صنعتی SMC


بنابراین ، مردم شروع به مطالعه جایگزینی محصولات چدن کامپوزیت های پلیمری کردند. بسیاری از فن های کفن ساخته شده از پلاستیک های زباله یا سایر مواد کامپوزیت پلیمری نیز در بازار ظاهر شده اند. استفاده از مواد کامپوزیت پلیمری برای ساخت محصولات سری فنر کفن باید دارای مزایای زیر باشد:

مقاومت و استحکام بالایی دارد.

2. در زیر گرما و استرس دچار تغییر شکل یا پارگی نمی شود.

مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر حرارت بالا.

4. فرایند قالب ریزی و سازگاری خوب ، کوچک شدن و پایداری بعدی خوب؛

فشار قالب 5.low ، فرایند تولید ساده ، منبع گسترده ای از مواد و قیمت پایین؛

6.h عملکرد غیر قابل بازیافت ، ضد سرقت (غیر قابل بازیافت) دارد.

پنکه فن تولید شده با استفاده از مواد SMC به سرعت با عملکرد عالی خود به اصلی ترین محصولاتی تبدیل شده است. این محصولات در بسیاری از شهرها مورد آزمایش قرار گرفته اند و عملکرد آن به عملکرد کفپوش فن رسیده است. در عین حال ، سازگار با محیط زیست و ضد سرقت است. بازار بسیار زیاد است و ارزش تبلیغ دارد. بنابراین ، مواد SMC از بازار خوبی برای استفاده از فن های صنعتی در صنعت برخوردار هستند. شرکت فن آوری Aoxu قالب در ساخت انواع فن های صنعتی SMC تخصص دارد.


قالب SMC به طور گسترده در صنعت و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

در حمل و نقل: قاب پنجره قطار ، جانبداری واگن راه آهن ، چراغ سیگنال ...

در صنعت خودرو: سپر ، پانل ابزار ، بادگیر ، قطعات بدنه خودرو…

لوازم جانبی حمام: وان ، ظرف ضد آب ، کمد…

در مخابرات: غرفه تلفنی ، واحد توزیع کابل…

در صنعت برق: جعبه سوئیچ برقی ، جعبه متر ، عایق…

در تجهیزات ضد انفجار: قطعات مسکن.


مزایای استفاده از مواد SMC

1. عمر طولانی؛

2 ، محصول می تواند انواع مختلفی از رنگهای روشن و روشن داشته باشد؛

3 ، قالب یک تکه ، طراحی محصول بدون درز مشترک ، در ایمنی یا راحتی رضایت بخش است؛

4- محدودیتی در اندازه و شکل محصول وجود ندارد؛

5 ، ترکیب سریع و سبک است.

6 ، محصولات آن را می توان در مقیاس بزرگ تولید کرد.


نحوه ذخیره مواد SMC

مواد اولیه اصلی شامل الیاف شیشه خرد شده ، رزینهای پلی استر اشباع نشده ، پرکننده ها ، مواد پخت کننده و مواد افزودنی متنوعی است که کاملاً با گروهی از مقدمات مخلوط می شوند.

مواد SMC در یک کیسه فیلم کامپوزیتی بسته بندی شده و درون یک کارتن بسته می شود. بسته بندی مواد SMC باید یک ماده بسته بندی باشد که مانع از تبخیر استایرن شود. کیسه های فیلم کامپوزیت PE به طور کلی استفاده می شود. در حین حمل و نقل ، از فشار زیاد ، گرما و آسیب دیدن بسته بندی بر حذر داشته باشید. در فرآیند استفاده باید فقط بسته بندی موقت کیسه فیلم کامپوزیتی به ویژه در تابستان مورد توجه قرار گیرد ، اگر SMCmaterial برای مدت طولانی در معرض دید قرار گیرد ، ممکن است از جریان پذیری مواد کاسته شود. بر سرکوب محصولات SMC تأثیر بگذارد. مواد SMC به بهترین وجه در یک انبار خشک با دمای زیر 25 درجه سانتیگراد نگهداری می شود و از نور محافظت می شود. درجه حرارت ذخیره سازی زیاد است و مدت زمان نگهداری نسبی کوتاه می شود. در مقابل ، درجه حرارت ذخیره سازی کم است و دوره ذخیره نسبی افزایش می یابد. به طور خاص ، رنگ های خاصی ، معمولاً مواد SMC سیاه ، به دما حساس هستند. در شرایط دمای بالا مدت زمان ذخیره سازی کوتاه و ناپایدار است. ماده SMC سیاه در دمای محیط واکنشی ژل می کند و باعث سخت شدن مواد می شود. قالب گیری را نمی توان فشار داد. این کوتاه ترین دوره ذخیره سازی در تمام مواد رنگی است. بنابراین لازم است که نسبت به ذخیره مواد SMC سیاه احتیاط کنید و توصیه می شود اصول سفارشات دسته اول ، اول و اول و کمیت را رعایت کنید. اگر شرایط نگهداری مواد SMC خوب باشد ، ماندگاری آن نیز بیش از نیمی از سال (به استثنای مواد رنگی خاص) است. بطور کلی مدت ذخیره مواد SMC حدود سه ماه است.

اگر مواد بیش از ماندگاری باشد ، می توان پس از بازرسی مجدد از آن استفاده کرد. مدت زمان ذخیره سازی مواد SMC مربوط به شرایط ذخیره مواد است ، اما همچنین مربوط به فرمولاسیون مواد SMC ، کیفیت مواد اولیه ، نوع ماده پختگی ، رنگ مواد و عوامل دیگر است.

1

مواد قالب SMC- فولاد

با توجه به ویژگی های فرآیند قالب ریزی SMC و الزامات محصول ، مواد قالب باید اطمینان حاصل کنند که می تواند در مدت طولانی و بدون تغییر شکل مقاومت در برابر درجه حرارت و فشار بالا را تحمل کند و از مقاومت خوبی در برابر سایش برخوردار است ، می تواند سطح پیشرفته ای را تولید کند و ابعاد فرآیند را فرو ببرد. پایداری مناسب ، ماشینکاری مناسب ، مقاومت در برابر سایش و جوشکاری برای ترمیم و بهبود آسان قالب.

ماده مورد استفاده در قالب قالب SMC عمدتا از جنس استیل ابزار است. طبق روشهای مختلف درمانی ، می توان به سه نوع تقسیم شد.

مزیت غالب فولادهای از قبل سخت شده این است که آنها پس از ماشینکاری نیاز به عملیات حرارتی کامل ندارند ، بنابراین تغییر شکل کمتری دارند.

2 فولاد سخت شده سطح با سختی سطح بالا و مقاومت خوبی در برابر سایش.

3 فولاد نرمال دارای تغییر شکل بسیار کمی ، پایداری ابعادی خوب ، ماشین کاری خوب و دسترسی آسان به سطوح براق است.

در حقیقت ، انواع فولادهای مناسب برای قالبهای SMC قالبهای بی شماری هستند و با توجه به نیازهای خاص قابل انتخاب هستند. در عین حال ، مواد مختلف عملکردی برای نیازهای خاص هر مؤلفه انتخاب می شوند.


نکات برجسته طراحی قالب SMC

با توجه به ویژگی های مواد کامپوزیت و همراه با تجربه واقعی در فرآیند بیولوژیکی ، نقاط طراحی قالب های مورد نیاز برای فرآیند SMC خلاصه و خلاصه می شوند. Aoxu در مورد ده جنبه و نكات كليدي براي طراحي و كنترل قالب هاي SMC مي پردازد.

فرآیند قالب گیری SMC یک روش پیشرفته در قالب گیری کامپوزیت است و قالب اساس فرآیند SMC است. کیفیت خوب محصول توسط قالب قابل اطمینان تضمین می شود. بنابراین ، در کار طراحی فرآیند قالب گیری SMC ، طراحی قالب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در فرایند طراحی دستگاه قالب ریزی شده SMC ، حفره قالب باید مطابق با اندازه خاص محصول طراحی شود. علاوه بر این ، ما باید با توجه به نیاز به کیفیت سطح و میزان تقاضا ، مواد مناسب را انتخاب کنیم. به منظور اطمینان از کیفیت محصول و امکان سنجی فرآیند ، سیستم لبه برش و اجزای قالب باید به درستی طراحی شود.

طراحی سطح پارتیشن

برای تسهیل در انتشار محصول ، برای اطمینان از صحت محصول ، استحکام و سهولت پردازش قالب و سایر عوامل ، انتخاب سطح جداکننده باید اصول زیر را در نظر بگیرد:

  • به منظور آسانتر بیرون آوردن محصول و ساده تر کردن مکانیزم بیرون ریز ، می بایست بعد از باز شدن قالب ، سطح سطح فراق ، تا حد امکان در قالب پایین باقی بماند.

  • آسیب دیدن فلاش به ظاهر محصول را به حداقل برسانید ، و در عین حال ، به راحتی می توانید فلاش باقیمانده را حذف کنید.

  • ساخت قالب مناسب و پردازش قطعات قالب؛

  • برای محصولاتی که دقت ابعادی شعاعی بالایی دارند ، باید اثر ضخامت فلاش در دقت محصول در نظر گرفته شود و از سطح تقسیم عمودی برای اطمینان از دقت شعاعی محصول می توان استفاده کرد.

  • برای اطمینان از استحکام محصول ، از گوشه های تیز و دیواره های نازک خودداری کنید.

طراحی سطح پارتیشن بسیار مهم است. لازم است محصول در مرحله اولیه طراحی قالب طراحی شود و نقشه های طراحی از نوع پارتیشن را بکشید تا اطمینان حاصل شود که می توان محصول را بدون هیچ زحمتی demold زد و تولید آن آسان است.


سیستم دما SMC 3

دمای کار ابزارها معمولاً از 140 تا 160 درجه سانتی گراد است. هنگام طراحی سیستم دما ، لازم است که بتوانید دمای سطح را در پارامترهای بسیار نزدیک حفظ کنید. یک طرح متقارن از مدارهای سیستم دما ثابت شده است. سیستم های گرمایش معمولی بخار ، روغن ، آب با فشار بالا یا

برق


نقص در روند قالب گیری SMC

چرا نقص در روند قالب گیری SMC؟

عمدتا در مناطق زیر:

1- کمبود مواد: کمبود مواد به این معنی است که قسمت قالب SMC کاملاً پر نشده است ، و قطعات تولید آن بیشتر در لبه های محصول SMC ، به ویژه ریشه و بالای گوشه ها متمرکز شده است.

تحلیلی بر علل:

(الف) تخلیه کمتر

(ب) تحرک ضعیف مواد SMC

(ج) فشار نامناسب تجهیزات

(د) خیلی سریع درمان کنید.

مکانیسم تولید و اقدامات متقابل:

پس از گرم شدن مواد 1SMC ، ویسکوزیته مذاب بزرگ است. قبل از اتمام واکنش پخت اتصال بین متقاطع ، زمان ، فشار و حجم کافی وجود ندارد که اجازه دهد ذوب بتواند حفره قالب را پر کند.

2.SMC زمان ذخیره سازی قالب قالب بیش از حد طولانی است ، تبخیر بیش از حد استایرن ، و در نتیجه به طور قابل توجهی کاهش می یابد خواص جریان مواد قالب گیری SMC.

3. خمیر رزین فیبر را خیس نکرد. در حین قالب گیری ، خمیر رزین نمی تواند الیاف را به جریان بیندازد و باعث کمبود مواد شود. مستقیم ترین راه حل کمبود ناشی از دلایل فوق ، حذف این مواد قالب گیری هنگام برش است.

4- شارژ کافی به دلیل کمبود مواد. راه حل افزایش مقدار خوراک است.

مواد 5.Molded حاوی هوای بیش از حد و مقدار زیادی فرار است. راه حل افزایش صحیح تعداد اگزوزها است. مقدار مواد موردنظر را به درستی افزایش دهید ، قالب را برای مدت معینی بردارید و فشار قالب را به طور مناسب افزایش دهید.

۶- خیلی دیررس فشار می آورد ، مواد قالب سازی قبل از پر کردن حفره بهم متصل شده و درمان می شوند.

7.Mold درجه حرارت بیش از حد بالا است ، واکنش پخت اتصال متقابل پیشرفته است ، باید به درستی خنک باشد.


با ما تماس بگیرید

2Hot Tags: قالب فن صنعتی smc ، قالب صنعتی smc ، قالب فن

پرس و جو

You Might Also Like