قالب فشرده سازی قطعات SMC Thermosetting

قالب فشرده سازی قطعات SMC Thermosetting

قالب فشرده سازی قطعات SMC Thermosetting
چت کن

جزئیات محصول

قالب فشرده سازی قطعات SMC Thermosetting


سفارشی سازی قالب SMC

قالب های قالب گیری معمولاً از پرس هیدرولیک استفاده می کنند و قسمت های بالا و پایین قالب به مطبوعات متناسب است. قالب شامل یک هسته حفره است ، که همان قالب تزریق است. مواد تست روی قالب باز گذاشته شده و مطبوعات خاموش می شوند. دمای تنظیم شده و فشار ناشی از مطبوعات مواد اولیه را درون حفره قالب ذوب می کند.

قالب SMC یک قالب FRP است ، قالب پرس داغ ، داخل قالب قالب 175-190 روغن روغن داغ است ، مواد ورق مانند را درون قالب قرار داده ، قالب توسط دستگاه هیدرولیک ذوب می شود ، محصول شکل می گیرد ، ماده گرمازدایی است ، هنگامی که تشکیل شد ، دیگر نمی تواند ذوب شود.

قالب SMC عمدتا فلاش را در نظر می گیرد ، ضایعات خوب نیست و نمی توان مطبوعات را فشار داد. بنابراین ، درزگیر صورت مستقیم است. او مخروط را به عنوان قالب تزریق وارد نمی کند ، و SMC مستقیم است. علاوه بر این ، تغییر شکل انبساط حرارتی قالب باید در نظر گرفته شود. اصولاً برای هر افزایش 1 درجه ، تغییر شکل فولاد 1 متر 0.012 است ، بنابراین در نظر گرفتن جابجایی تغییر شکل اجکتور نیز مشکل است. در غیر این صورت گیر خواهد کرد.

قالب های سطح بالا همه خلاء هستند. این هوایی است که با بسته شدن قالب نمی توان تخلیه کرد. با نوار آب بندی بسته شده ، پیچ رابط یک هیدرنت آتش ، پیچ هوا ، پمپ هوا ، فشار دهید ، به طوری که نه به دام می افتد ، نه پر.

انتخاب صحیح و تعیین مواد SMC یک پیش نیاز برای دستیابی به دقت محصول طراحی است. به منظور ترکیب ویژگی های عملکرد و ویژگی های فرایند مواد SMC ، اقتصادی ترین مواد بر اساس رضایت از عملکرد محصولات انتخاب می شوند.


3 امتیاز در قالب SMC

ابتدا درجه حرارت قالب گیری

دمای قالب گیری دمای قالب مشخص شده در فرآیند قالب گیری است. این پارامتر فرآیند شرایط انتقال حرارت قالب را به مواد موجود در حفره تعیین می کند و تأثیر تعیین کننده ای بر روند ذوب ، جریان و جامد سازی مواد دارد.

تغییر دما ترکیب قالب SMC در طول قالب پیچیده تر است. از آنجا که پلاستیک رسانای گرما ضعیف است ، اختلاف درجه حرارت بین مرکز و لبه مواد در ابتدای قالب بزرگ است ، که این امر باعث می شود که واکنش متقاطع پخت نه در لایه های داخلی و خارجی مواد. همزمان شروع کنید.

لایه سطح از طریق حرارت سخت می شود تا یک لایه سخت پوستی تشکیل شود و انقباض چربی ماده لایه داخلی توسط لایه پوسته سخت بیرونی محدود می شود ، به طوری که استرس فشار فشاری باقیمانده در لایه سطحی محصول قالب دار وجود دارد ، در حالی که لایه داخلی حمل می شود. استرس کششی باقیمانده وجود دارد و وجود استرس باقیمانده باعث ایجاد صفحه جنگی ، ترک خوردگی و تخریب قدرت محصول می شود.

بنابراین تمهیداتی برای به حداقل رساندن اختلاف دما بین داخل و خارج مواد در حفره انجام می شود و از بین بردن پخت ناهموار یکی از شرایط مهم برای به دست آوردن محصولات با کیفیت بالا است.

درجه حرارت متغیر ترکیب قالب SMC بستگی به دمای اوج گرمازدگی و سرعت پخت سیستم پخت دارد. معمولاً محدوده دمای دمای اوج پختگی تقریباً پایین تر از محدوده دمای پخت آن است ، عموماً در حدود 135-170 درجه و با آزمایش مشخص می شود. این سیستم با سرعت پخت سریع ، درجه حرارت را در یک نقطه کم می گیرد و سیستم با سرعت پخت آهسته ، درجه حرارت بالاتری را به خود اختصاص می دهد.

هنگام تشکیل یک محصول با دیوار نازک ، حد بالایی از محدوده دما گرفته می شود. محصول دیواری ضخیم را می توان به عنوان پایین ترین محدوده دما در نظر گرفت. با این حال ، هنگامی که محصول نازک و با عمق قالب ریزی زیاد استفاده می شود ، باید از حد پایین تر محدوده دما گرفته شود زیرا این فرایند طولانی است تا مانع از جامد شدن مواد در جریان شود.

افزایش مناسب درجه حرارت قالب بدون ایجاد اختلال در استحکام محصول و سایر شاخص های عملکرد برای کوتاه کردن چرخه قالب و بهبود کیفیت محصول سودمند است. درجه حرارت قالب خیلی کم است ، نه تنها ویسکوزیته مواد بعد از ذوب شدن زیاد ، سیالیت آن ضعیف است ، و واکنش به هم پیوستگی اتصال به سختی انجام می شود ، به طوری که مقاومت محصول زیاد نباشد ، ظاهر آن کسل کننده است ، و چسباندن قالب و تغییر شکل بیرون زدگی در هنگام demolding رخ می دهد.

دوم ، فشار قالب گیری

فشار قالب گیری معمولاً با فشار قالب گیری (MPa) بیان می شود ، که عبارت است از نیروی کل اعمال شده توسط ماشین هیدرولیک FRP بر روی قالب به ناحیه پیش بینی شده حفره قالب در جهت فشار.

نقش پیش فرض قالب ریزی و سازه در فرآیند قالب گیری فشرده سازی ، بستن محکم و قالب است


تماس با ما

2
Hot Tags: قالب فشرده سازی قطعات smc thermosetting ، قالب فشرده سازی smc ، قالب smc

پرس و جو

You Might Also Like