قطار دامن دامن SMC قالب

قطار دامن دامن SMC قالب

قطار دامن دامن SMC قالب
چت کن

جزئیات محصول

قطار دامن دامن SMC قالب


مشخصات قالب

نام قالب: قطعه دامن قطار SMC قالب

فولاد: 1.2311 ، 1.2344

درمان سطح: Chrome

گزینه گرمایش: بخاری روغن حرارتی

طول عمر قالب: 500،000 قطعه


طراحی برای قالب& ؛. قطعه نهایی

هر پروژه توسط مهندس تعیین شده کنترل می شود.

نمونه سازی سریع در صورت لزوم در دسترس است.

طراحی قالب کلی (2D / 3D) برای بررسی و تأیید مشتری ارائه می شود.

پیشرفت / جدول زمانی قالب هفتگی در پرونده اکسل ارائه می شود ، در عین حال ما برای نشان دادن پیشرفت عکس هایی از قالب یا vedio تهیه خواهیم کرد.

ما به منظور برآورده کردن نیازهای مختلف ، ما برای هر مشتری درمان ویژه ای انجام خواهیم داد.

در صورت لزوم ، ما می توانیم گواهینامه ترکیب شیمیایی و سختی فولاد را اثبات کنیم.

ما همه کارها را به عنوان وعده خود انجام می دهیم ، کوتاه مدت زمان سرب ، کیفیت کلاس اول ، خدمات عالی برای پیش فروش ، از طریق تولید و پس از فروش.


طراحی قالب

مواد قالب

Dبا توجه به حجم تولید و انتظار می رود که از طول عمر آن استفاده شود ، از موادی مانند آلومینیوم و فولاد (بدون موتور و بدون موتور) استفاده می شود. این مواد عمدتاً برای ابزارهای نمونه اولیه مورد استفاده قرار می گیرند ، اما برای ابزارهای سریال انواع فولاد خاموش و کمرنگ مانند 1.2311 یا 1.2738 (چهره های کلیدی فلزی آلمان) بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرند. مرگ برای محصولات کلاس A با حجم زیاد ممکن است حتی به فولاد 1.2738 TS احتیاج داشته باشد.

سیستم دما

دمای کاری ابزارها معمولاً 140 تا 160 درجه است. وقتی ضروری است که بتوانیم دمای پارامترها را در پارامترهای بسیار نزدیک حفظ کنیم. یک طرح متقارن از مدارهای درجه حرارت&# 39 مدار ثابت شده است. سیستم گرمایش معمولی بخار ، روغن ، آب با فشار بالا یا برق است.

محافظت کنید

تولید با حجم بالا نیاز به محافظت از سطوح ابزار&# 39 در برابر سایش دارد. فرآیندهای مانند پوشش سخت کروم یا لیزرینگ استفاده می شود ، و سطوح اندود کرومی توصیه می شود. مخصوصاً برای LP-SMC. مواد SMC دارای کوچکترین فرآیند هستند. این رفتار در مرحله طراحی با توجه به تغییر شکل-به اصطلاح زاویه پیش نویس ، نیاز به توجه بسیار زیادی دارد. به طور کلی: هرچه بزرگتر باشد بهتر است.

در قسمت ابزار ، دریچه های هوا و یک طرح بهینه از ناقلها برای خارج کردن قطعات از چاه عوارض ضروری هستند. اما قطعات پوسته بیرونی با الزامات کلاس A نباید دارای نعوظ باشند.

  • سیستم خلاء

قطعات کلاس A با قالب سازی فشرده سازی کمکی خلا تولید می شوند. عایق کاری حفره های داخلی شماره&# 39 ؛ مجدد نشت خلاء نیز ضروری است.

  • سنسورها

سنسورهای اندازه گیری دما ، فشار فرآیند ، وضعیت خلاء و غیره باید برای هر وسیله SMC استاندارد باشند.

طراحی برای اتصال چسب

خصوصیات بدنی هم چسب و هم قطعاتی که باید بچسبند باید در مرحله طراحی یک قسمت در نظر گرفته شود. معمولاً فلنجهای باند باید بین 25-25 میلی متر باشد. عرض فلنج به عرض 6 میلی متر ممکن است در قسمت های کوچکتر مانند اسپیلرها استفاده شود و حداقل لبه 3 میلی متر از برنزه باید بین لبه تابلو داخلی و فلنج برگشتی در پنل بیرونی مجاز باشد. این امر باعث می شود تا موقعیت مثبتی در نرده و ریپینگ چسب وجود داشته باشد.

QQ图片20200706163407

وثیقه برای کلاس A

برای سطوح کلاس A ، به ویژه برنامه های افقی با دید بالا مانند مجامع هود ، ترجیح داده می شود که محل اتصال باند به محیط پنل و تغییرات کانتور محدود شود. این موضوع خطر خواندن اوراق قرضه را به شدت کاهش می دهد. در چنین مناطقی می توان از چسب های الاستیک و کم مدولوس استفاده کرد ، زیرا در اکثر موارد ، این چسب ها نیاز به بارگذاری بالایی ندارند - آنها فقط به اصطلاح چسب ضد خلط عمل می کنند. برای جلوگیری از گرفتگی هوا در مونتاژ ، باید تمام بسته ها را بخورد. هوای به دام افتاده ممکن است سطح را در معرض درجه حرارت اجاق گاز گسترش دهد و تحریف کند. هوا را می توان با قطع کردن خط چسب یا ایجاد سوراخ دریچه تهیه کرد. بهتر است ویژگی های مکان یابی را طراحی کنید ، که به بخشی کمک می کند تا مکان یابی در اتصالات باند ، روی صفحه داخلی باشد. اگر این ویژگی ها در صفحه بیرونی قرار داشته باشند ، ممکن است سطح کلاس A را بخوانید. این همچنین در مورد فاصله دهنده های قالب ریزی شده که ضخامت خط باند را تعریف می کنند صدق می کند. در حالت ایده آل ، تمام مناطق باند باید در راستای نیروی گیره تنظیم شوند. از چسباندن سطوح عمودی باید از جلوگیری از پاک شدن و از بین بردن چسب به هنگام جمع شدن قطعات جلوگیری کرد. در مجامع بزرگ پیچیده ممکن است از پانل های داخلی با هم همپوشانی زیادی برای از بین بردن چسبندگی چسب استفاده شود.

آماده سازی سطح قبل از اتصال

برای سطوح کلاس A ، به ویژه برنامه های افقی با دید بالا مانند مجتمع های هود ، ترجیح داده می شود که محل اتصال باند محدود به محیط صفحه و تغییرات کانتور سطح باشد. این موضوع خطر خواندن اوراق قرضه را به شدت کاهش می دهد. در چنین مناطقی می توان از چسب های الاستیک و کم مدولوس استفاده کرد ، زیرا در اکثر موارد ، این چسب ها به بارگیری بالایی ندارند - آنها فقط به اصطلاح چسب ضد پوستی عمل می کنند.

چسب های مدرن برای پیوند SMC در بسیاری از موارد به سادگی به یک پاک کننده خشک یا حلال نیاز دارید تا آلودگی هایی مانند گرد و غبار ، روغن و انتشار بیش از حد قالب را از بین ببرید. بنابراین دمای قالب اعمال شده نه تنها باعث تسریع در بهبود چسب می شود که زمان چرخه کوتاه را کاهش می دهد بلکه به عنوان ماده ترشح کننده جذب کننده 'a' پرویمر نیز عمل می کند و از لنگرگیری خوب چسب به بستر اطمینان می یابد.

برای چسباندن محیط چسب های دو قسمتی و چسبندگی رطوبت چسبهای 1 قسمتی ، ممکن است نیاز به یک تراشکاری سبک از سطح یا استفاده از پرایمرها باشد. آغازگرها می توانند در صورت استفاده مستقیم بر مناطقی که پوشش داده می شوند ، بر ظاهر سطوح کلاس A تأثیر بگذارند. بنابراین باید اقدامات احتیاطی صورت گیرد تا پرایمرها با سطوح کلاس A در تماس نباشند. اخیراً فناوری "پلاسما هوای آزاد" با نتایج مثبت برای استفاده در SMC ارزیابی شده است. این فناوری نیاز به پاک کردن یا ماسه زدن به حلال دستی را برطرف کرده و آنها را با فرآیند اتوماتیک و قابل کنترل جایگزین می کند.


گزینه گرمایش قالب SMC

دمای قالب به طور مستقیم بر کیفیت قالب و کارایی تولید محصول تأثیر می گذارد ، بنابراین برای تأمین نیاز دمای ایده آل باید یک سیستم گرمایشی به قالب اضافه شود.

سیستم گرمایش به گرمایش برقی ، گرمایش بخار و گرمایش روغن تقسیم می شود. گرمایش الکتریکی رایج ترین روش گرمایش است. مزایای آن تجهیزات ساده و جمع و جور ، سرمایه گذاری کم ، نصب آسان ، نگهداری و استفاده ، تنظیم درجه حرارت آسان و کنترل خودکار آسان است. گرمایش بخار ، گرمایش سریع ، دمای نسبتاً یکنواخت ، اماکن کنترل آن دشوار است ، گرمایشی نسبی بالاست. گرمایش روغن ، درجه حرارت یکنواخت و پایدار است و گرمایش سریع است اما محیط کار را آلوده می کند.

5

روش گرمایش مورد استفاده برای قالب جدید با توجه به شرایط موجود هر شرکت ، اندازه قالب و پیچیدگی حفره قالب قابل تعیین است.

هنگام انتخاب مواد قالب ، باید با توجه به دسته های مختلف تولید ، روش های پردازش و پردازش اشیاء انتخاب شود. قالب SMC باید موادی را انتخاب کند که به راحتی برش داده شده ، از ساختاری متراکم برخوردار بوده و عملکرد پولیش خوبی دارند. موارد زیر انواع فولادهای قالب مورد استفاده در ساخت شرکت است:

P20: معمولاً در قالبهای تزریقی ، فولاد با کیفیت بهتر استفاده می شود.

738: فولاد قالب تزریقی ، فولاد قالب پلاستیکی از قبل سخت شده ، مناسب برای قالب پلاستیکی با دوام بالا ، پولیش خوب ، سختی یکنواخت؛

718: فولاد از قبل سخت شده ، برای تولید طولانی مدت قالبهای تزریق ، با پولیش و کارآیی بهتر فرسایش و کیفیت کمی بهتر از P20 استفاده می شود.

40Cr: فولاد خنک کننده و معتدل ، مناسب برای ساخت قالب بالا و پایین قالب ، سختی و عملکرد پولیش کمی بهتر از فولاد 50C است.

50C: فولادی که معمولاً در قالب ها استفاده می شود ، مناسب برای ساختن قالب قالب تزریقی ، قاب های قالب سخت افزاری و قطعات است.

استیل 45 # فولاد: متداول ترین فولاد قالب از استحکام کم ، مقاوم در برابر سایش نیست و از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است ، بنابراین از عملکرد پردازشی خوبی و نسبتاً خوبی برخوردار است.


کاربرد قالب SMC

ترکیب SMC ، خصوصیات ، پردازش ، استفاده نهایی و بازیافت. توصیه هایی در مورد چگونگی دستیابی به بهترین نتایج و چگونگی به حداکثر رساندن مزایایی که این مواد بی نظیر ارائه می دهند ارائه شده است. ایران در درجه اول به منظور اطلاع رسانی و کمک به مهندسان و تکنسین های طراحی ، به ویژه افرادی که در صنایع زیر فعالیت دارند:

GG gt ؛ آمپر&برق ؛ الکترونیک (تمامیت مکانیکی و عایق الکتریکی)

سیستم های ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط

Fاستفاده و تابلو

کابینت و جعبه های اتصالی

عایقهای موتور و لنگر

محصور کردن سیم کشی و مدارهای الکترونیکی

قطعات الکتریکی با کاهش مقاومت در سطح

محفظه لامپ

GG gt؛ حمل و نقل انبوه (وزن سبک و مقاومت در برابر آتش)

قطار ، تراموا داخلی و قطعات بدنه
قطعات الکتریکی

اجزای سوئیچ را ردیابی کنید

زیر اجزای هود برای کامیون ها

GG gt؛ آمپر&خودرو ؛. کامیون (انتشار کم سوخت از طریق کاهش وزن)

پانل های بدنه سبک برای وسایل نقلیه

سیستم های روشنایی ، بازتاب های چراغهای جلو و روشنایی LED

قطعات ساختاری ، انتهای جلوقطعات داشبورد داخلی

پانل های بدنه برای کامیون ها و وسایل نقلیه کشاورزی

GG gt؛ Building& ؛. ساخت و ساز (دوام و آزادی طراحی)

مخازن آب آشامیدنی

پانل ها

درها

سیستم های تأمین ساختمان

زهکشی ها و روکش های سنگر

اتاق های دسترسی

GG gt؛ بهداشتی (آزادی طراحی و زیبایی شناسی شخصی)

سینک و وان حمام

صندلی توالت

پوشش های تخلیه


چرا ما

AOXUMOULD سالهاست که روی طراحی و ساخت قالبهای فشرده سازی و تزریق متمرکز شده است.

ما یک تیم از مهندسین ماهر داریم و می توانیم توسعه کامل محصول را از طراحی قسمت ، نمونه اولیه سریع ، طراحی ابزار و ساخت تا تولید نهایی ارائه دهیم.

AOXU از قابلیت فرزکاری CNC با سرعت بالا ، برش سیم ، EDM و حفاری اسلحه و همچنین ابزار استاندارد ساخت eqipment برخوردار است. ما همچنین دارای دستگاه قالب گیری فشرده سازی تا 4000ton برای آزمایش و تولید ابزار می باشد.

ما در حال تولید قالب در بخش های مختلف تولید هستیم. اینها شامل برق ، خودرو ، آمپول&آمپول است. کامیون ، قطار ، راه آهن ، کشاورزی ، ساخت و ساز و تجهیزات بهداشتی.

AOXU&# 39؛ پایگاه مشتری هر دو داخلی و خارج از کشور را در بر می گیرد.

ابزارآلات و محصول به کشورهایی از جمله انگلیس ، کانادا ، ایالات متحده ، فرانسه ، آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا ، ژاپن صادر می شود ...

ما معتقدیم که مزیت لیبرال&# 39 این است که ما قادر به ارائه بار سرب کوتاه ، کیفیت خوب ، قیمت رقابتی و خدمات پشتیبان گیری خوب هستیم.


با ما تماس بگیرید

2

Hot Tags: قطعه دامن قطار smc قالب ، SMC قالب ، قطار SMC قالب

پرس و جو

You Might Also Like